Wymarzony Pies
TRENINGI

Wyprawka dla szczeniaka

Czekając na pojawienie się wymarzonego szczeniaka w domu, w głowach przyszłych psich opiekunów tworzy się wiele pytań i każdy z nich chce przygotować się do tego jak najlepiej. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zwykle zaczynamy robić, jest kompletowanie wyprawki – czyli wszystkich rzeczy, które przydadzą się, kiedy psiak będzie już w domu. Dziś postaramy się Wam z tym pomóc, tworząc listę niezbędnych rzeczy i podpowiadając jak wybrać te odpowiednie.

 

Posłanie

Jedną z pierwszych rzeczy w jaką powinnyśmy się zaopatrzyć jest posłanie, w którym nasz szczeniak będzie spał i odpoczywał. I tu zwykle pojawia się pierwszy problem – jakie posłanie wybrać, jakiej wielkości i z jakiego materiału? Wiele szczeniąt ma tendencję do niszczenia swojego łóżeczka, dlatego na początku nie polecamy inwestować w drogie designerskie posłania, gdyż mogą zostać szybko zniszczone. Lepiej kupić nieco posłanie w rozsądnej cenie  wytrzymałą alternatywę. Żeby posłanie było wygodne musi być także odpowiednio dobrane do rozmiaru nasze psiaka z uwzględnieniem jego przyszłego wzrostu! Warto zwrócić także uwagę na materiał z jakiego jest wykonane posłanie psiaka, gdyż na początku może często się brudzić i wymagać czyszczenia. Podsyłamy Wam kilka sklepów z psimi posłaniami, z których my same korzystamy – Hobbydog, Furkidz, e-legowiska.

Na tym etapie warto także rozważyć wprowadzenie także kennel klatki. Może ona okazać się wielką pomocą zarówno w nauce odpoczynku, jak i czystości i samotności. O zaletach kennel klatki nie będziemy się tu rozpisywać, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, znajdziecie na naszej stronie osobny artykuł na jej temat – tutaj.

Jedną z pierwszych rzeczy w jaką powinnyśmy się zaopatrzyć jest posłanie, w którym nasz szczeniak będzie spał i odpoczywał.

Karma

Kolejnym punktem z listy, nad którym warto się zastanowić jest wybór karmy dla naszego malucha. Odpowiednie żywienie ma olbrzymi wpływ na rozwój naszego szczeniaka i niezwykle ważne jest, aby w tym czasie dostarczyć mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zwykle świeżo upieczeni psi opiekunowie dostają karmę na kilka pierwszych dni od hodowcy, z fundacji czy schroniska, z którego pochodzi maluch. Jednak jeszcze zanim psiak pojawi się w naszym domu, warto dowiedzieć się jaką karmę jadł do tej pory i zastanowić się czy chcemy kontynuować jej podawanie. O tym jak wybrać odpowiednią suchą karmę i jak czytać składy karm, pisałyśmy już tutaj. Przy wyborze pamiętajcie także, żeby wybrać karmę, która jest dedykowana szczeniętom! Polecane przez nas przykładowe suche karmy to np. – Belcando, Farmina, Benji’s Planet.

Poza suchą karmą do wyboru mamy także inne rodzaje psiego żywienia i diet. Możemy także rozważyć podawanie psu karmy mokrej. Dobrej jakości i o dobrym składzie gotowa karma, powinna w pełni pokryć zapotrzebowanie naszego psiaka na substancje i składniki odżywcze, co nie tylko będzie miało przełożenie na jego rozwój i wzrost, ale także na samopoczucie i w konsekwencji zachowanie. Wartą do rozważenia dietą jest także dieta BARF, czyli dieta bazująca na surowym mięsie (Biologically Appropriate Raw Food – w tłumaczeniu Biologiczne Odpowiednie Surowe Jedzenie). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej ostatniej, odsyłamy Was do najlepszego źródła wiedzy na ten temat – na stronę barfnekorepetycje.

Odpowiednie żywienie ma olbrzymi wpływ na rozwój naszego szczeniaka i niezwykle ważne jest, aby w tym czasie dostarczyć mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Smakołyki

Na zajęcia psiego przedszkola i podczas domowych treningów przydadzą się smakołyki. Aby wybrać odpowiednie jedzenie treningowe, warto kierować się tymi samymi wskazówkami co przy wyborze karmy – smakołyki powinny być wysokomięsne, najlepiej półmokre, aby nasz pies się nimi nie zakrztusił. Pamiętajcie, żeby po treningu zredukować dzienną porcję karmy, aby nie przekarmić naszego szczeniaka. Podsyłamy Wam kilka marek smakołyków, z których my same korzystamy – Lata Kita, Alpha Spirit, Naturea. Poza drobnymi smaczkami do nagradzania psa, warto zaopatrzyć się również w rozmaite naturalne gryzaki, które zajmą psu czas na dłużej i zaspokoją jego potrzebę gryzienia – np. Lord Zeton, Balto.  

Akcesoria spacerowe – smycz, szelki, obroża i adresówka

Zanim jeszcze zaczniemy wychodzić z naszym maluchem na pierwsze spacery, warto jest zaopatrzyć się w odpowiedni i dobrze dobrany sprzęt spacerowy! Zacznijmy od szelek i obroży. Na rynku można znaleźć wiele bogatych wzorów i kolorów, ale nie należy zapominać o tym, że sprzęt spacerowy powinien być odpowiednio dobrany do rozmiaru i budowy ciała naszego szczeniaka. Jeśli decydujemy się na szelki, najlepiej wybrać typ Guard lub Y – takie szelki nie tylko są odpowiednio przystosowane do anatomii psa, ale także mają dużą możliwość regulacji, dzięki czemu maluch nie wyrośnie z nich aż tak szybko. Dobrze układają się na ciele i nie blokują ruchu w barkach. Są to także jedne z najbezpieczniejszych typów szelek, z których psiak się raczej nie wyślizgnie. Szelki zawsze powinny być odpowiednio dopasowane i nie mogą być za luźne, aby ciężar ciała psiaka rozkładał się na nich równomiernie. Podobnie jest z obrożą – idealnie dopasowana obroża jest zapięta u nasady szyi w taki sposób, aby została przestrzeń na maksymalnie dwa nasze palce. Najlepiej wybrać klasyczną obrożę, o stałym obwodzie zapinaną na klamrę lub zatrzask.  Taka obroża gwarantuje bezpieczeństwo podczas poznawania świata na spacerze.

Zarówno szelki i obrożę powinnyśmy dodatkowo zaopatrzyć w adresówkę – czyli zawieszkę z imieniem psiaka i naszym numerem telefonu. Nawet jeśli nasz pies jest zachipowany, adresówka może bardzo ułatwić jego powrót do domu w przypadku zaginięcia. Każdej osobie, która znajdzie naszego malucha, daje możliwość natychmiastowego kontaktu z nami. Wiele firm produkujących szelki i obroże, daje nam możliwość zamówienia także adresówki. Warto o tym pamiętać!

Zanim jeszcze zaczniemy wychodzić z naszym maluchem na pierwsze spacery, warto jest zaopatrzyć się w odpowiedni i dobrze dobrany sprzęt spacerowy!

Kolejnym punktem na naszej liście jest smycz. Na początku najlepiej zaopatrzyć się w klasyczną lub przepinaną smycz taśmową o długości między 3 a 5 metrów. Ta długość smyczy da naszemu psiakowi wystarczającą swobodę w czasie spacerów, a dla nas będzie wygodna w obsłudze. Smycz o długości 1,5 metra zostawmy na treningi i naukę chodzenia przy nodze, kiedy chcemy mieć psa blisko siebie – na spacery nie będzie ona najlepsza i może zwiększyć ryzyko ciągnięcia na smyczy przez naszego psiaka. Dla szczeniaka nie wybierajmy także smyczy automatycznej (typu flexi). Ten rodzaj smyczy jest lepszy dla starszych psów, które potrafią już ładnie poruszać na spacerze i dobrze reagują na nasze komunikaty i przywołanie. U szczeniąt może doprowadzić do ciągnięcia na smyczy, gdyż psiak aby przemieścić się do przodu, zawsze musi delikatnie wyciągnąć smycz. Oprócz smyczy warto kupić również linkę treningową o długości około 10-15 metrów. Sprawdzi się ona świetnie na długie spacery po lesie i w czasie nauki przywołania. Taka linka da naszemu maluchowi dużą swobodę w trakcie spaceru i jednocześnie zapewni mu bezpieczeństwo. Podczas wyboru smyczy i linki treningowej powinnyśmy zwrócić uwagę na jej ciężar, grubość taśmy oraz wielkość karabińczyka – tak aby odpowiednio dobrać je do rozmiaru naszego psiaka.

Tutaj podsyłamy Wam kilka sprawdzonych przez nas sklepów z akcesoriami spacerowymi – Hauever, WarsawDog, Sali, Hurtta, Puppia, PetStation, NaszeZoo.

Zabawki do gryzienia zaspokoją potrzebę gryzienia u naszego szczeniaka, pomogą mu uporać się z wymianą zębów oraz przydadzą się w czasie treningu samotności.

Zabawki

Z punktu widzenia szczeniaka jest to chyba najważniejszy punkt wyprawki! Zanim zaczniemy zakupy, warto podzielić zabawki dla psiaka na dwie kategorie: do gryzienia i węszenia oraz do zabawy z człowiekiem. Te pierwsze zaspokoją potrzebę gryzienia u naszego szczeniaka, pomogą mu uporać się z wymianą zębów oraz przydadzą się w czasie treningu samotności. Absolutnym must have jest tutaj KONG. O tym czym jest i jakimi smakołykami można go wypełnić pisałyśmy już tutaj. Jako formę wyciszenia po aktywności warto zaproponować psu także matę węchową lub matę do wylizywania typu licki mat – obie znajdziecie w sklepie OFiuFiu.

Drugi tym zabawek to zabawki do wspólnej zabawy z nami! Wybór takich zabawek na rynku jest olbrzymi, podpowiemy Wam jednak, jak wybrać te odpowiednie. I znowu – zabawki, którymi bawimy się wspólnie powinny być dopasowane rozmiarem i ciężarem do naszego psa. Dobrze sprawdzą się wszystkie długie szarpaki, które zminimalizują ryzyko gryzienia nas po rękach. Także ażurowe piłki i zabawki takie jak puller, sprawdzą się świetnie podczas wspólnej zabawy. Jeśli chcemy bawić się z naszym psem w aportowanie, lepiej zdecydować się na dobraną rozmiarem piłkę na sznurku – aby zminimalizować ryzyko zadławienia się piłką. Unikajmy także piłek tenisowych, których powierzchnia w kontakcie z ziemią czy piaskiem, działa jak papier ścierny na psie ząbki. Do treningów i nagradzania naszego szczeniaka podczas spacerów, warto zaopatrzyć się w dwie identyczne zabawki i bawić się nimi na zmianę. Dzięki tej metodzie psiak uczy się wspólnej zabawy i chętniej będzie przynosił i oddawał nam zabawkę w czasie aportowania.

Do zabawy z psem dobrze sprawdzą się wszystkie długie szarpaki, które zminimalizują ryzyko gryzienia nas po rękach.

Akcesoria spacerowe i treningowe

Skoro jesteśmy już przy temacie spacerów i treningu, podpowiemy wam też kilka gadżetów, które uczynią go jeszcze przyjemniejszym. Na spacer i trening, zawsze warto zabrać ze sobą butelkę na wodę i silikonową składaną miseczkę. Niezbędna okaże się także saszetka na smakołyki, która ułatwi nam wydawanie nagród i pozwoli mieć przy sobie dużą ilość jedzenia. Najlepiej, aby taka saszetka miała więcej niż jeden punkt zaczepu, aby nie spadała nam co chwilę i żeby przysmaki się z niej nie wysypywały. Naszym numerem jeden jest bardzo praktyczna saszetka z Hauever (więcej o niej przeczytacie tutaj). Wygodnym rozwiązaniem jest także nerka spacerowa, w której schowamy nie tylko smakołyki, ale także inne przydatne nam przedmioty, na przykład taka jak od Psyjaciele. Kupując wyprawkę nie powinnyśmy także zapomnieć o woreczkach na psie odchody – my sięgamy po pachnące i biodegradowalne woreczki Earth Rated.

Jeśli planujemy z naszym psiakiem podróże samochodem, warto zadbać o jego bezpieczeństwo w ich trakcie.

Transporter lub pas do samochodu

Jeśli planujemy z naszym psiakiem podróże samochodem, warto zadbać o jego bezpieczeństwo w ich trakcie. Dla małych psów dobrym rozwiązaniem okaże się transporter, który możemy umieścić na siedzeniu i zabezpieczyć pasami. Ograniczy on psu przestrzeń w czasie jazdy. Dla większych psów możemy również kupić transporter lub klatkę, które umieścimy w bagażniku. Jako alternatywę dobrze sprawdzają się także specjalne maty do samochodu, dzięki którym nie tylko nasz psiak nie spadnie z fotela w trakcie hamowania, ale również zabezpieczą siedzenia w aucie przed psią sierścią. Takie maty znajdziecie na przykład o Psiej Matki. Innym rozwiązaniem, które ma zapewnić psu bezpieczeństwo i komfort jazdy jest pas do samochodu. Taki pas zaczepiamy o szelki psa i wpinamy go tak jak tradycyjny pas między siedzenia – kupicie go na przykład w sklepie WarsawDog.

Szykując się na przyjęcie pod swój dach szczeniaka, warto pamiętać także o zaopatrzeniu się w niezbędne środki do pielęgnacji, takie jak szampon.

Środki do pielęgnacji, miski i inne

Szykując się na przyjęcie pod swój dach szczeniaka, warto pamiętać także o zaopatrzeniu się w niezbędne środki do pielęgnacji, takie jak szampon, obcinacz do pazurków czy szczotki. Tutaj dużo zależy już od rasy i rodzaju sierści naszego psiaka, zanim więc dokonamy takiego zakupy, najlepiej skonsultować się z hodowcą lub groomerem. W czasie zakupów nie możemy oczywiście także zapomnieć o miskach na wodę i jedzenie dla naszego malucha. Powinny być one odpowiednio dobrane do naszego psiaka wielkością, a także kształtem – zwłaszcza, jeśli nasz psiak ma długie uszy, które w takiej misce będą mogły wylądować. Warto także zwrócić uwagę na ich ciężar – zbyt lekkie miski mogą się łatwo przewracać i przesuwać. Dodatkowo możemy kupić silikonową podkładkę pod miski, która zapobiegnie ich przemieszczaniu i rozlewaniu się wody – takie dostaniecie na przykład w sklepie PetStation.

Mamy nadzieję, że udało się nam pomóc Wam w tworzeniu wyprawkowej listy zakupów dla Waszego wymarzonego szczeniaka! Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, zawsze możecie do nas napisać! A jeśli szukacie wsparcia trenera i chcecie dowiedzieć się więcej o wychowaniu i rozwoju szczeniaka, zapraszamy na nasze konsultacje dla świeżo upieczonych opiekunów szczeniąt! Według nas jest ona także istotnym elementem wyprawki dla szczeniaka!

Autorzy: Julia Skalska i Basia Nieścioruk

WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • 🖤🖤 BLACK FRIDAY 🖤🖤

Już jutro startujemy z Black Friday w naszym sklepiku! 🛍 Długo myślałyśmy czym Was tu zaskoczyć, a że akurat przyszły do nas świąteczne zaproszenia prezentowe na szkolenia, to postanowiłyśmy połączyć jedno z drugim! 🤩🎁

👉 I tak tylko jutro zaproszenia na nasze kursy grupowe (stacjonarne i online) oraz webinary kupicie o 20% taniej! 🛒💸 

Jeśli więc planujecie zapisać się na któreś z naszych szkoleń 🐕🏅lub chcecie kogoś na nie wysłać, 😈 to jutro będzie na to najlepszy moment! Czas na realizację zaproszeń to aż 4 miesiące! 📅🐾

A zaproszenia zostają w naszym sklepiku aż do Świąt, 🎅więc jeśli będziecie szukać prezentu dla psa lub psiarza, to wiecie gdzie nas szukać! ❤️

Ps. A w przyszłym tygodniu do sklepiku także trafią świąteczne boxy prezentowe, o których opowiadałyśmy Wam w poprzednim poście! 🐶🎁 Stay tuned!

Ps. A piękne ciasto z Lexi, jest od @frankwarsaw 🍪

#blackfriday #blackweek #promocja #szkoleniepsow #pomyslnaprezent #prezentdlapsiarza #prezentdlapsa #dlapsiarzy #zaproszenie #wymarzonyprezent
  • Świąteczne boxy 🎁🐾 zdecydowanie rozbudziły Waszą ciekawość! 🥰 Do naszego sklepiku trafią już za kilka dni, czekamy jeszcze na ostatnie dostawy, ale już dziś zdradzamy Wam co w nich będzie! 🎅🏻🎄 Boxy podziełyśmy na 4 rodzaje, tak żeby każdy mógł wybrać opcje odpowiednia dla swojego psiaka! 

🎁 Sniff box - czyli zabawa dla psiego nosa, a w nim duża kula węchowa od @psitwor_pl oraz zestaw smakołyków od @lata_kita - klasyczna kita oraz Capsy!
🎁 Brain box - czyli box angażujący nie tylko psi nos, ale i głowę, a w nim zabawka brainworkowa Niny Ottoson (do wyboru będą dwa rodzaje -  Casino i Twister) zestaw smaczków od Lata Kita
🎁 Relax box - dla psiaków, które lubią gryzienie i lizanie, a w nim LickiMata PlayDate, pasta orzechowa @rogydotdog , klasyczna Lata Kita oraz zestaw gryzaków @balto_gryzaki 
🎁 Train box - dla aktywnych psów i psich opiekunów, którzy stawiają na wspólne treningi, a w nim saszetka silikonowa @hunter_poland , zestaw smaków od Lata Kita oraz piłka ażurka JW Pet! 

Każdego rodzaju boxów będzie tylko 10 sztuk, więc kto pierwszy ten lepszy! Szczegóły już wkrótce na naszej stronie! Stay tuned! 🛍🐾 

#idąświęta #swiateczneprezenty #bożenarodzenie #prezentyświąteczne #prezentdlapsa #psieprezenty #akcesoriadlapsa #święta #dlapieska #smakołyki #zabawkadlapsa
  • Na początek zamówiłyśmy kilkanaście opakowań do naszego szkolnego sklepiku! 🛍🐾 Rozeszły się jak świeże bułeczki! Od dawna wiemy, że smakołyki od @lata_kita są najlepsze na treningi, a ich nowa forma jeszcze lepiej sprawdza się w czasie szkoleń! 🐕🏅 Capsy mają wygodne i zamykane opakowanie, są podzielone na kawałki, które łatwo łamią się na jeszcze mniejsze części. I co najważniejsze, psy je uwielbiają! 🐶❤️ Do tego mają świetny skład, więc stanowią zdrową przekąskę! Lexi dostaje Capsy z siemieniem lnianym i ostropestem, ale uwielbia także te z marchewką. 🥕🥕🥕 A Twój psiak ma swój ulubiony smak przysmaków Lata Kity? 🐕💕 

#latakita #capsy #przysmakidlapsów #smakołyki #zdrowypies #zdrowaprzekąska #szkoleniepsow #treningzpsem
  • Jaka jest ULUBIONA zabawka Waszego psa? 🐶🎾🦴🥏 

#zabawa #zabawazpsem #zabawanacałego #zabawkadlapsa #piłka #piłkapiłkapiłka #szarpak #szarpakidlapsów #psiezabawy #aktywnypies #nagroda
  • Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. 🐕🤸‍♀️ Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, 🏅🐾 ale także okazuje się być świetną zabawą! 🤩

Już dziś zapraszamy Was na bezpłatny webinar, 💻 w czasie którego opowiemy Wam o aktywnościach i psich sportach, które idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie codziennych spacerów. 🐕🌳

Uczestnicy poznają między innymi tajniki Rally-o, Noseworku i Fitpaws, a także dowiedzą się jak samodzielnie rozpocząć treningi ze swoim psem w domu! 🐶💪

Webinar jest zapowiedzią ➡️ startu platformy dla aktywnych psich opiekunów ⬅️, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat aktywności z psem i sportów kynologicznych. 🐕🏆 Szczegóły zdradzimy na końcu webinaru! 

Program webinaru:
1. Psie potrzeby - dlaczego aktywność fizyczna i umysłowa są tak ważne w życiu psa
2. Spacer z psem - jak powinien wyglądać
3. Trening z psem, jako forma wspólnego spędzania czasu
4. Aktywności z psem - w domu i na spacerze
5. Sporty kynologiczne - jako forma spędzenia czasu
6. Rally-o - posłuszeństwo sportowe na luzie i jego wykorzystanie w codziennym życiu 
7. Nosework - detekcja zapachów w przystępnej formie
8. Fitpaws - aktywność fizyczna i umysłowa
9. Inne sporty i pomysły na treningi
11. Jak wybrać właściwą aktywność dla siebie

Udział w webinarze jest bezpłatny!

Termin: piątek 4 grudnia o 18.00

Limit miejsc: 500 osób

Uczestnicy spotkania otrzymają także dostęp do jego nagrania.

Zapisy: link w bio!

W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!
  • Ćwiczycie czasem psie zadki? 🙃😉 Czy wiecie, że Fitpaws, czyli fitness dla psów, to nie tylko świetny sposób na wzmocnienie kondycji psa, ale także na zbudowanie świadomości jego ciała? 🤸🏼‍♀️💪🏻 Treningi fitpawsowe mogą także pomóc nam w uniknięciu ewentualnych kontuzji i urazów, a nawet uchronić naszego psiaka przed stanięciem na szkło w trakcie spaceru? 🍾❌ Psiak świadomy swojego tyłu i łap, szybko przeniesie swój ciężar ciała na inne łapy, aby uniknąć zranienia. 🤩 A to tylko jedna z wielu zalet psiego fitnessu! 🐶💡

Foto. Karolina Mazur @km_dogphotos 
DogModel: Zaraza @zaraza_corder_bollie 

#fitpaws #fitnessdlapsów #trenerradzi #trenerosobisty #szkoleniepsow #fitness #fitdog #zdrowypies #sportowypies #aktywnypies
  • Dziś skończyłam 30 lat! 🎂🎉 Ostatnio przeglądając zdjęcia z początków istnienia Wymarzonego psa, nie mogłam uwierzyć, jak długą drogę przeszłam jako trener i przedsiębiorca! 🐕💕 Gdyby 10 lat temu ktoś powiedział mi, jak będzie wyglądało moje życie w dniu 30tych urodzin, raczej bym mu nie uwierzyła. 🙃 A tymczasem jestem tu gdzie jestem i od ponad 6 lat mam możliwość realizacji własnych marzeń i pomocy w ich spełnianiu innym! ❤️ To wszystko czego dziś potrzebuję! Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie każdego dnia i dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście ze mną - bez Was nie byłoby Wymarzonego psa, a ja nie byłabym tym kim jestem! 🥰 Wasze zdrowie! 🥂 
#urodziny #30urodziny #trzydziestka #wymarzonypies #najlepszego #kartkazżyczeniami
  • Coraz więcej właścicieli psów korzysta z pomocy petsittera w codziennych spacerach oraz w czasie dłuższych wyjazdów. 🐕 Praca opiekuna zwierząt na pierwszy rzut oka może wydawać się prosta i przyjemna, 🐶❤️ jednak wcale nie jest ona taka łatwa jak się wydaje, a podczas opieki petsitter bierze na siebie odpowiedzialność jaką jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo psiaka. 💪🐾

Jak wygląda praca petsittera, jak wybrać właściwego opiekuna, a także na co przygotować się chcąc zostać petsitterem – dziś na te i inne pytania odpowiada jedna z naszych petsitterek Karolina z @kiwaandme 🥝

Zapraszamy na naszą stronę 👉 Link w bio! 
#petsitter #opiekunpsów #opiekanadpsem #opiekanadpsemwarszawa #dogwalker #spacerzpsem #nowywpis #psiblog