Wymarzony Pies
BLOG PIELĘGNACJA

Wizyta u groomera – jak wybrać odpowiedni salon?

Wizyta u groomera może kojarzyć się nam z czymś równie stresującym co wizyta u weterynarza. Pielęgnacja psów to temat, z którym spotykamy się coraz częściej w kontekście naszych domowych pupili. O ile część zabiegów takich jak obcinanie pazurów czy czyszczenie uszu jesteśmy w stanie wykonać sami w domu, o tyle bardziej skomplikowane zabiegi takie jak strzyżenie czy trymowanie, zwykle wymagają wizyty w profesjonalnym salonie groomerskim. Czy jednak wizyta u groomera powinna być dla nas powodem do stresu? Jak wybrać odpowiedniego groomera, aby mieć pewność, że zadba on nie tylko o futro naszego psiaka, ale także o jego komfort w czasie zabiegu? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Jak wybrać odpowiedniego groomera, aby mieć pewność, że zadba on nie tylko o futro naszego psiaka, ale także o jego komfort w czasie zabiegu?

Dobrostan psów w salonie groomerskim

Dobrostan psa – to hasło w ostatnim czasie słyszymy dość często. W dużym skrócie określa ono zdrowie fizyczne i psychiczne w odniesieniu do warunków życia psa. Żeby dobrostan naszego pupila został zachowany, powinniśmy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednią pielęgnację i higienę, ale także o to, aby przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne nie były dla niego zbyt stresujące. Także wybierając się do groomera musimy zwrócić uwagę na to, czy zarówno zdrowie i samopoczucie naszego psa po spotkaniu z nim są w normie i czy wizyta u groomera nie była w żaden sposób krzywdząca dla naszego psiaka. Właśnie dlatego tak niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego groomera, któremu powierzymy pielęgnację naszego psiaka.Wybierając się do groomera musimy zwrócić uwagę na to, czy zarówno zdrowie i samopoczucie naszego psa po spotkaniu z nim są w normie i czy taka wizyta nie była w żaden sposób krzywdząca dla naszego psiaka.

Pierwsza wizyta u groomera 

Jeśli pierwsza wizyta u groomera jest jeszcze przed nami, mamy świetną szansę na zbudowanie właściwego nastawienia naszego psa do zabiegów pielęgnacyjnych. Powinna ona odbyć się bez stresujących i długich zabiegów. Pozwólmy psu poznać pomieszczenie oraz pracowników w miłej atmosferze, aby zbudować pozytywne skojarzenie i zaufanie do groomera. Także regularne przyzwyczajanie psiaka do pielęgnacji w domu, pozwoli nam zminimalizować stres związany z wizytą salonie.

Jeśli natomiast nasz psiak ma za sobą negatywne doświadczenia związane z zabiegami pielęgnacyjnymi, musimy postawić na stworzenie relacji z groomerem na nowo, tym razem wybierając inny salon z bardziej kompetentnymi fryzjerami. Takie oswajanie psa warto przeprowadzić bardzo stopniowo, na początku odwiedzając salon bez żadnych zabiegów, a następnie powoli i ostrożnie zaczynając przyzwyczajać go do pielęgnacji. Dopiero kiedy nasz pupil poczuje się komfortowo na groomerskim stole, możemy spokojnie zostawić go w salonie. Jeśli jednak takie oswojenie psiaka przychodzi nam z dużym trudem, możemy także zgłosić się po pomoc do trenera lub behawiorysty, który pomoże nam w procesie odwrażliwiania na zabiegi pielęgnacyjne.

Jeśli pierwsza wizyta u groomera jest jeszcze przed nami, mamy świetną szansę na zbudowanie właściwego nastawienia naszego psa do zabiegów pielęgnacyjnych. Powinna ona odbyć się bez stresujących i długich zabiegów.

Wybór odpowiedniego salonu

Wybór odpowiedniego salonu groomerskiego to pierwszy krok do sukcesu. Na wstępie warto zebrać opinie innych osób oraz odwiedzić salon z wizytą i porozmawiać z jego pracownikami. Jeśli danemu grommerowi zależy na komforcie swoich psich klientów, nie powinien mieć nic przeciwko takiej wizycie. Oczywiście wcześniej warto umówić się na konkretny termin, aby nie przeszkodzić mu w pracy i nie spowodować dodatkowego stresu u innego psiaka. W trakcie spotkania warto również obserwować naszego psa i to jakie emocje wywołuje w nim wizyta oraz kontakt z psim fryzjerem. Także podejście groomera do naszego pupila powinno nam dużo powiedzieć, zwróćmy więc uwagę jak zwraca się on do naszego psa i w jaki sposób go dotyka, czy jest w tym delikatny oraz czy sam obserwuje i reaguje na sygnały wysyłane przez naszego psa. Możemy także poprosić o wykonanie prostego zabiegu, takiego jak na przykład obcięcie pazurów czy czyszczenie uszu, aby ocenić to jak groomer pracuje z psem.

Wybór odpowiedniego salonu groomerskiego to pierwszy krok do sukcesu. Na wstępie warto zebrać opinie innych osób oraz odwiedzić salon z wizytą i porozmawiać z jego pracownikami. Jeśli danemu grommerowi zależy na komforcie swoich psich klientów, nie powinien mieć nic przeciwko takiej wizycie.

Co cechuje dobry salon?

Przede wszystkim dobry salon groomerski wyróżnia indywidualne podejście do każdego psa, pozwalające na dobór odpowiednich technik pracy. Różne rodzaje sierści oraz psiaki różnych ras wymagają innych zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji. Dla przykładu psy szorstkowłose wymagają trymowania, a ich sierści nie powinno się obcinać. Dobry groomer wyjaśni nam jak powinna wyglądać pielęgnacja naszego pupila i dlaczego ta, a nie inna technika będzie odpowiednia.

Kolejną cechą dobrego groomera jest brak pośpiechu. Nie dla każdego z nas wygodne jest oddanie psa do salonu na trzy czy nawet pięć godzin, jednak długi czas oczekiwania, to najczęściej nic innego jak staranność. Często nie zdajemy sobie sprawy jak czasochłonne są niektóre zabiegi. Na przykład wykąpanie i wysuszenie średniej wielkości psa z dłuższą szatą, może trwać nawet do półtorej godziny. W przypadku, gdy pies nie współpracuje czas ten może jeszcze się wydłużyć. Pośpiech groomera także może negatywnie wpływać na komfort psychiczny naszego psiaka i jakość wykonywanych zabiegów. Dobry groomer nie będzie się śpieszył i poświęci naszemu psu tyle czasu ile potrzeba.

Podczas wyboru groomera powinniśmy również zwrócić uwagę na wyposażenie i czystość salonu. Kwota wydana na sprzęt, może nie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość świadczonych usług, jednak w przypadku kosmetyków, nożyczek czy ostrzy, cena bardzo często idzie w parze z jakością. Dobry szampon to zdrowy włos i mniejsze ryzyko wysypki czy łupieżu po kąpieli. Wysoka jakość nożyczek, także nie pozostają bez wpływu na efekt końcowy strzyżenia. Niezwykle ważne jest również utrzymanie przez groomera czystości używanego przez niego sprzętu. Zarówno u ludzkiego fryzjera, tak i u psiego dezynfekcja narzędzi jest podstawą zachowania bezpieczeństwa w salonie i zapobiega przenoszeniu bakterii i grzybów między psami. Możemy także poprosić groomera, aby pokazał nam jakich narzędzi używa i sprawdzić w jakim są one stanie.

Przede wszystkim dobry salon groomerski wyróżnia indywidualne podejście do każdego psa, pozwalające na dobór odpowiednich technik pracy. Różne rodzaje sierści oraz psiaki różnych ras wymagają innych zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji. Dla przykładu psy szorstkowłose wymagają trymowania, a ich sierści nie powinno się obcinać.

Pies sam u fryzjera

Zostawić psa samego, czy z nim zostać? – jest to jeden z największych dylematów związanych z wizytą u psiego fryzjera. Niektórzy groomerzy sami wypraszają właścicieli z salonu, tłumacząc się gorszym zachowaniem podopiecznych w ich obecności. Tkwi w tym ziarno prawdy i często zwierzak w obecności swojego właściciela jest bardziej pobudzony i rozkojarzony. Niektórzy opiekunowie chcąc pomóc i uspokoić psa, zaczynają go dotykać i tylko przeszkadzają w zabiegu. Mimo to groomer nie powinien zabronić nam zostać przy naszym psiaku, a jedynie może nas poprosić o spokojne czekanie z boku, abyśmy nie przeszkodzili mu w jego pracy. Jeśli jednak na wstępie udało się nam dobrze poznać groomera, jego podejście do psich klientów oraz techniki pracy, a nasz pies jest oswojony z miejscem oraz zabiegami pielęgnacyjnymi, nie powinniśmy się niczym martwić i spokojnie zostawić psiaka pod jego opieką.

Jeśli jednak na wstępie udało się nam dobrze poznać groomera, jego podejście do psich klientów oraz techniki pracy, a nasz pies jest oswojony z miejscem oraz zabiegami pielęgnacyjnymi, nie powinniśmy się niczym martwić i spokojnie zostawić psiaka pod jego opieką.

Pierwsza wizyta u groomera może być nieco stresującym doświadczeniem zarówno dla nas jak i dla naszego psiaka. Dlatego tak niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego groomera, który nie tylko zadba odpowiednio o pielęgnację naszego psiaka, ale także o jego i nasz komfort psychiczny. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek możecie być pewni, że jesteście na dobrej drodze do wybrania dobrego groomera, a Wasz psiak wyjdzie z salonu nie tylko z piękną sierścią, ale także z uśmiechem na pysku!

Autor: Klaudia Tokarska

WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • W tym tygodniu miało nie być postów, a nasz profil do tej pory wolny był od polityki i naszych prywatnych poglądów. Dziś jednak postanowiłam zrobić wyjątek. Dlaczego? Dlatego, że nasza firma jest KOBIETĄ! Obecnie związanych jest z nią aż 15 cudownych kobiet, które każdego dnia ciężko pracują o spełnienie swoich marzeń! 
.
Od początku istnienia Wymarzonego psa, jednym z moich celów było stworzenie miejsca, gdzie każdy ma możliwość budowania własnej rzeczywistości na własnych zasadach! Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne doświadczenia, pochodzimy z różnych części Polski. Nie zawsze się ze sobą zgadzamy, jednak nigdy nie mamy oporów przed wypowiedzeniem swojego zdania. Julia @missjvlia wczoraj powiedziała mi „nasza firma to drugi dom, to wyjątkowe szczęście”. Jesteśmy wolne i nie potrafimy zrozumieć tego, jak w XXI wieku ktoś może nam tę wolność odbierać! 
.
W tę środę pracujemy normalnie - dziewczyny dostały wybór i tak wybrały, żeby nie zostawiać bez opieki naszych petsitterskiech klientów i żeby móc przepracować o jeden dzień więcej, w czasie kiedy nie możemy być pewne przyszłości. Każda z nas wspiera @strajk_kobiet na swój własny sposób - biorąc udział w demonstracjach, wywieszając plakat w oknie czy udostępniając strajkową grafikę w internecie. 
.
Szanujemy każde zdanie i chcemy, żeby nas też szanowano! Chcemy mieć możliwość podejmowania własnych decyzji! Chcemy wyboru, nie zakazu! ⚡️❤️ Basia 

#strajkkobiet #czarnyprotest #silajestkobieta #piekłokobiet
  • Wszystkim kundelkom życzymy dziś wymarzonych pańć i pańciów! 🐶🧡👱🏻‍♀️ Żeby zabierali Was na długie spacery, dawali pyszne smaczki i głaskali tyle ile trzeba!

Na zdjęciu nasza cudowna Kiwi 🥝 z teamu @kiwaandme ! A my z okazji dnia kundelka do wszystkich Waszych dzisiejszych zamówień, dorzucamy w prezencie paczkę naturalnych gryzaków Balto @balto_gryzaki 🎁🐾 

#dzieńkundelka #dzienkundelka #kundelek #kundeleknajwspanialszy #kundelkowelove #kundelki #kundelburyfajnypies #niekupujadoptuj
  • Czy słyszeliście o olejku CBD? 🐶🌿 Jest to olej z konopii siewnej, który między innymi silnie stymuluje układ nerwowy i regeneruje komórki nerwowe, a także jest źródłem przeciwutleniaczy i cennych witamin. Olej ten coraz częściej stosowany jest jako wsparcie w leczeniu i terapii ludzi, a także zwierząt! Pomaga zmniejszyć stany lękowe, redukuje stres i działa uspokajająco. Skutecznie wykorzystywany jako wsparcie w leczeniu padaczki. Pojawia się także coraz więcej badań o korzyściach ze stosowania CBD podczas leczenia nowotworów. W konopii siewnej zawartości THC jest znikoma, więc olejek w żaden sposób nie wpływa na stan świadomości. 

Postanowiłyśmy wziąć olejek CBD pod lupę 🔍 i sprawdzić jakie efekty przyniesie jego regularne stosowanie. Lexi jest psem reaktywnym, a w czasie spacerów często daje się ponieść emocjom. Dodatkowo jest wrażliwa na wystrzały i im podobne dźwięki. Wybrałyśmy olejek od marki @meshcbd , który w wersji dla zwierząt dodatkowo jest wymieszany z olejem z łosia (@filet_z_psa dziękujemy za polecenie!). Czy jesteście ciekawe jak się sprawdzi? A może macie doświadczenia ze stosowaniem CBD? 

#olejekcbd #olejcbd #olejcbddlazwierząt #meshcbd #zdrowypies #terapiabehawioralna #behawiorysta #behawioryzmzwierząt #spokojnypies #relaks #psitester
  • 💥 JUŻ JEST ! - Kurs online OD ZERA DO PSINFLUENSERA 💥

Wystartowało nasze szkolenie online skierowane do wszystkich opiekunów psów, którzy marzą o tym, aby robić piękne zdjęcia swojemu pupilowi. 🐶📸 W czasie 10 lekcji online, nasza trener Julia pomoże Ci nauczyć Twojego pupila podstawowych umiejętności oraz efektownych sztuczek przydatnych w czasie sesji fotograficznej z psem! 🐕✨ Szkolenie łączy w sobie warsztaty samokontroli i motywacji oraz naukę wybranych sztuczek. 💪🏅

Jeśli marzysz, aby Twój psiak został gwiazdą Instagrama, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! 😎📸

Zapraszamy, szczegóły i zapisy znajdziesz na naszej stronie! ➡️ Link w bio!
#psinfluencer #influencer #psiinstagram #piesnainstagramie #modnypies #psimodel #szkoleniepsow #psinstagram #kursonline #treningzpsem
  • 💛🐶 PSIA WYMARZONA EKIPA 🐶💛

Nasza wymarzona ekipa w ostatnim czasie ciągle się powiększa! 🐕🐾 

Dziś przedstawiamy Wam jej najmłodszego członka z gangu @sportschinnys , czyli psiej rodziny naszej trener Magdy! 🐶💕 Shaun ma zaledwie 4 miesiące, a już stawia swoje pierwsze kroki w szkoleniu, dzielnie uczestnicząc w naszym kursie Psiego przedszkola, a także trenując ze swoimi starszymi braćmi - Akim i Chewiem! 🐕🏅

Wróżymy mu wielkie sukcesy w rally-o i obi! 💪🏻🏆 

#zagadka Kto z Was wie jakiej rasy jest Shaun? 🧐❓ 

#wymarzonaekipa #szczeniak #szczeniaczek #trenerpsow #piessportowy #psiesporty #szkoleniepsow #zagadka #rasypsów #małypies
  • Ubranko dla psa 🐶🍂🧤 - gadżet czy konieczność? 🧐 Dla wielu psów zdecydowanie to drugie, kiedy jesienią temperatura spada w dół! 🐾💦 Tak na spacerach teraz prezentuje się ekipa @sportschinnys ! 🐕🧣 
A czy Wy ubieranie swoje psiaki na spacery? 
#ubrankodlapsa #sweterdlapsa #pieswswetrze #chinjapoński #papillon #szczeniak #akcesoriadlapsa #modnypies #psiinstagram #psiamoda
  • 🍁🍂 TERMINY SZKOLEŃ - LISTOPAD 2020 🍂🍁

Na naszej stronie pojawiły się już zaktualizowane terminy kursów w listopadzie! 🐕🏅 Jeśli więc szukacie jesiennej aktywności z psem i jednocześnie chcecie nauczyć się nowych umiejętności - serdecznie zapraszamy! 🧡🐶

Nasze szkolenia odbywają się w małych grupach po 2-4 psy, 🐕 🐩 a w ich trakcie przestrzegamy wszelkich środków ostrożności i higieny! 😷🧼 Dla osób chorych i objętych kwarantanną przygotowałyśmy także specjalny system odrabiania zajęć, tak aby nikt nie stracił żadnych zajęć z kursu! ✅🐾

Zostały nam także pojedyncze miejsca na kursy startujące w październiku! 
💥 Aktywny pies ➡️ start w sobotę 24.10 o 14.00 w Warszawie
💥 Nosework dla zaawansowanych ➡️ start we wtorek 20.10 o 19.00 w Warszawie
💥 Podstawy posłuszeństwa ➡️ start w środę 28.10 o 18.00 w Warszawie
💥 Podstawy posłuszeństwa ➡️ start w środę 21.10 o 20.00 w Legionowie

📍 Warszawa Al. Krakowska 279
📍 Legionowo ul. Krucza 9

#jesień #jesienneklimaty #jesieniara #listopad #warszawa #warszawaochota #legionowo #szkoleniepsow #szkoladlapsow #pieswwarszawie
  • Wieczór u Was to czas na wspólną aktywność i trening czy raczej lenistwo i głaskanko? 🐶💕 A może jedno i drugie? 😉 
#mojpies #parsonrussellterrier #warsawdog #piesekwarszawski #francuskipiesek #wieczorowąporą #sobotawieczór #sobotawdomu #pieswdomu #wdomunajlepiej