Testy TOP TESTY

Kamizelka i mata chłodząca HYPERKEWL

Fala upałów w tym roku dała nieźle popalić zarówno dwu jak i czworonożnym istotom. Kiedy temperatura na zewnątrz dochodziła do 35ºC, o dłuższym spacerze w ciągu dnia nie było mowy, a nawet wieczorem spacer kończył się odpoczynkiem na chłodnej ziemi między krzakami. Na szczęście z pomocną przyszedł nam sklep ha3o.pl, dzięki którego uprzejmości otrzymałyśmy kamizelkę oraz matę chłodzącą HyperKewl, które okazały się prawdziwym wybawieniem dla Lexi w upalne dni.
TECHNOLOGIA HYPERKEWL
Kamizelka oraz mata wykonane są w technologii HyperKewl, dzięki której ich materiał potrafi absorbować i magazynować wodę, którą następnie stopniowo uwalnia przez parowanie. Wilgoć, która paruje, jednocześnie odprowadza ciepło z powierzchni kamizelki i tym samym schładza ją.
Technologia HyperKew, wykorzystuje unikalną chemię polimerów i specjalną technikę wielowarstwowego tkania włókien, żeby osiągnąć efekt szybkiego wchłaniania i jednocześnie stabilnego magazynowania wody w tkaninie. Prosta i efektywna technologia działa na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl, który stopniowo uwalnia wodę poprzez zwiększone odparowanie, które zapewnia formuła chemiczna tkaniny. Dzięki połączeniu tych właściwości użytkownicy mogą korzystać z chłodzenia, które zapewnia im proces ewaporacji.

źródło: http://www.staywarm-staycool.com/
WYKONANIE
 
Materiał z którego wykonane są kamizelka oraz mata jest dosyć cienki i przyjemny w dotyku. Po namoczeniu staje się odrobinę śliski, wystarczy jednak przetrzeć go ręcznikiem i efekt znika. Na początku może wydawać się również ciężki, ze względu na to, że wchłania sporą ilość wody. Jeśli jednak odpowiednio ją odciśniemy, nie powinno to sprawiać żadnego problemu. Od razu po zamoczeniu w wodzie, materiał staje się przyjemnie chłodny.

Kamizelka posiada podwójną regulację – w obwodzie klatki piersiowej i w długości pasa mostkowego, dzięki czemu idealnie możemy ją dopasować. Z przodu zapinana jest na rzep, a na klatce na plastikowy zatrzask. Jest solidna i dobrze zszyta, jednak materiał z którego jest uszyta wydaje się być dosyć delikatny i skłonny do zaciągnięć, dlatego trzeba uważać, aby rzep nie zaczepił o materiał. Kamizelka ładnie leży na psie i pięknie się prezentuje, co moim zdaniem zdecydowanie odróżnia ją od innych kamizelek tego typu. Do wyboru mamy kolor srebrny oraz niebieski.

SPOSÓB UŻYCIA

Aktywacja naszej kamizelki/maty jest niezwykle prosta i krótka, co odróżnia ją od kamizelek żelowych, których schłodzenie wymaga kilku godzin spędzonych w lodówce. Naszą kamizelkę wystarczy włożyć na 1-2 minuty do zimnej wody, aby materiał wchłoną wodę, a następnie należy odcisnąć jej nadmiar (UWAGA! kamizelki nie wolno wykręcać, ponieważ zniszczy to strukturę materiału). Po wyjęciu kamizelki z wody i po jej odciśnięciu, możemy dodatkowo przetrzeć ją ręcznikiem, aby pozbyć się wilgoci z jej powierzchni.

1. Moczymy w wodzie przez 1-2 minuty. 2. Wyciskamy nadmiar wody. 3. Wycieramy powierzchnię ręcznikiem.

Dużą zaletą kamizelki oraz maty wykonanych w technologii HyperKewl i tym co również odróżnia je od kamizelek żelowych jest to, że sami możemy regulować ich temperaturę poprzez włożenie do wody o wybranej przez nas temperaturze.

W ten sposób schłodzona kamizelka zapewnia obniżenie temperatury powierzchni skory o 6-16ºC w stosunku do temperatury otoczenia. Według producenta efekt chłodzenia powinien utrzymywać się od 5 do 10 godzin, jednak zarówno czas jak i intensywność chłodzenia zależą od wilgotności oraz przepływu powietrza. Aby zobrazować Wam jak długo utrzymuje się taki efekt podam Wam dwa przykłady z naszego życia wzięte.
Przykład nr 1 – podczas upałów schłodzoną matę rozłożyłam w mieszkaniu, w których w porównaniu do temperatury na zewnątrz, było przyjemnie chłodno. Lexi po spacerze od razu zaległa na chłodnej macie i zapadła w drzemkę. Następnego dnia o tej samej porze mata wciąż była chłodna, a efekt utrzymywał się jeszcze przez kilka kolejnych godzin, co w sumie dało nam efekt chłodzenia przez prawie 30 godzin.
Przykład nr 2 – podczas upalnego dnia nad morzem (temperatura dochodziła do 30ºC, wiał dość silny wiatr) założyłam Lexi schłodzoną kamizelkę w drodze na plażę (nie była ona jednak schłodzona w lodowatej wodzie, a jedynie w chłodnej). Efekt chłodzenia utrzymał się przez około 2-3 godziny. Za pewne byłby dłuższy, gdyby kamizelka została lepiej schłodzona, jednak uważam, że jest to i tak dobry wynik jak na to, że kamizelka była wystawiona na działanie słońca.
Aby przedłużyć działanie kamizelki/maty wystarczy ponownie zamoczyć ją w zimnej wodzie i nasz pies dalej może cieszyć się przyjemnym chłodem.

KONSERWACJA

Produkty wykonane w technologii HyperKewl należy prać ręcznie przy użyciu ciepłej wody oraz lekkich detergentów, najlepiej mydła, po czym odcisnąć i pozostawić do wyschnięcia w przewiewnym pomieszczeniu (nie należy ich prać w pralce oraz prać przy pomocy proszku do prania bądź płynów zmiękczających!).

GDZIE KUPIĆ I ZA ILE
Kamizelkę oraz matę kupimy w sklepie ha3o.pl.
cena kamizelki: 
rozmiar XS – 160zł
rozmiar S – 180zł
rozmiar M – 200zł
rozmiar L – 220zł
rozmiar XL – 240zł
rozmiar XXL – 260zł
cena maty:
rozmiar XS – 140zł
rozmiar S – 170zł
rozmiar M – 200zł
rozmiar L – 220zł
rozmiar XL – 240zł
rozmiar XXL – 270zł
Po szczegóły dotyczące konkretnych rozmiarów zapraszam Was na stronę sklepu, o tu.
W sklepie znajdziecie również rozmaite akcesoria chłodzące dla ludzi.

 

PODSUMOWANIE

Kamizelka oraz mata chłodzące HyperKewl, to świetne rozwiązanie w upalne dni, które zapobiega przegrzaniu organizmu naszego pupila. Kamizelka świetnie sprawdzi się podczas spacerów oraz wycieczek, a mata w mieszkaniu, na balkonie czy w samochodzie. Dużą zaletą kamizelki i maty jest ich szybka aktywacja oraz to, że sami możemy regulować ich temperaturę. Czas przez jaki utrzymuje się efekt chłodzenia zależy w dużej mierze od warunków otoczenia i waha się od około 2 do nawet 20-kilku godzin.U nas zarówno mata jak i kamizelka sprawdziły się świetnie i mam nadzieję, że będą nam jeszcze długo służyć.