Testy Żywienie

Pokusa Premium Plus

Wielu właścicieli psów spotyka się z problemem niechęci do picia wody u swoich czworonogów w sytuacjach wzmożonego wysiłku fizycznego i w czasie upałów. Ten problem niestety dotyczy również nas i pojawia się głównie podczas długich spacerów oraz treningów, kiedy to miska z wodą jest ostatnim co chodzi po głowie Lexi. Niechęć do picia wody dotknęła nas również podczas wakacji nad morzem, kiedy to większość dnia spędzałyśmy na plaży, a Lexi mimo skwaru nawet nie chciała spojrzeć na wodę.

W czasie wakacji dużo mówi się o tym, co zrobić aby uniknąć przegrzania naszego psa w upalny dzień i o tym, że miska z zimną wodą to podstawa. Brak dostępu do wody może doprowadzić do odwodnienia organizmu, czyli nadmiernej utraty płynów ustrojowych. Ponieważ psy nie mają gruczołów potowych (z wyjątkiem tych na poduszeczkach łap), chłodzą się poprzez zianie, kiedy to podczas szybkich ruchów oddechowych odparowują wodę przez błonę śluzową jamy ustnej oraz język, co pomaga im regulować temperaturę ciała. Im jest cieplej tym więcej wody pies musi odparować, aby móc się schłodzić. Organizm psa w ponad 60% składa się z wody, a spadek tej wartości o zaledwie 5% może stanowić poważne zagrożenie dla życia zwierzęcia. Dlatego uzupełnianie płynów, zwłaszcza w gorące dni oraz podczas wysiłku fizycznego, jest tak ważne.

Co jednak zrobić kiedy nasz pies pić wody po prostu nie chce?
Mi z pomocą przyszła Pokusa Premium Plus, czyli karma uzupełniająca dla psów, o której pisałam już tu. Tym razem jednak zamiast dodawać Pokusę do karmy Lexi, przygotowałam z niej chłodzący i dodający energii napój. Odpowiednią ilość Pokusy (patrz ściągawka na opakowaniu) wystarczy wsypać do butelki, zalać zimną wodą, wstrząsnąć i wlać do psiej miski.

(Ponieważ Pokusa Premium Plus nie zawiera konserwantów, tak przygotowany napój możemy podawać psu do dwóch godzin od zmieszania i powinniśmy przechowywać go w temperaturze nie wyższej niż temperatura pokojowa. Jednak dzięki prostemu przygotowaniu, taki orzeźwiający napój możemy przyrządzić “na świeżo” podczas spaceru czy dnia spędzonego na plaży).

Przygotowanie zajmuje mniej niż minutę.

Dzięki walorom smakowym Pokusy, Lexi dużo chętniej piła na plaży taki orzeźwiający napój niż zwykłą wodę. Do tego taki mix nie tylko pomaga nawodnić organizm psa i zapobiega odwodnieniu, ale również dostarcza cennych składników odżywczych i minerałów, co pozwala na szybszą regenerację po wysiłku fizycznym.

 

 

omnomnom lubię to!