Inne Treningi

Sesja zdjęciowa z psem – czy warto i jak się do niej przygotować?

Bubel i Lexi, duet doskonały!

Coraz więcej osób decyduje się na udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Fotografowie prześcigają się w ofertach sesji ślubnych, ciążowych, noworodkowych i rodzinnych. A co z czworonożnymi członkami naszych rodzin? Czy sesja z psem, to także dobry pomysł – nie tylko z naszego punktu widzenia, ale także psiego?

Pamiątka na całe życie 

Sesja zdjęciowa z psem, to zdecydowanie fantastyczna pamiątka. W erze smartfonów, kiedy nasze telefony przeładowane są zdjęciami naszych pupili, profesjonalne zdjęcia będą dla nas czymś wyjątkowym. Takie zdjęcia świetnie nadadzą się do powieszenia na ścianie, a po latach, będą przywoływały wspomnienia czasu spędzonego z naszym psiakiem. Sesja zdjęciowa, może także stanowić doskonały i nietuzinkowy pomysł na prezent dla psiarza! My bardzo dziękujemy cudownej fotograf Monice Kruszewskiej z FOTOpstryk, za zrobienie nam takiego prezentu i możliwość udziału w jej sesji!

Bubel, do mnie!

Pies na pierwszym planie

Wybierając się na sesję zdjęciową z naszym psem, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o komfort naszego pupila. Na początku zastanówmy się nad wyborem odpowiedniego miejsca. Jeśli mamy psiaka, który źle czuje się wśród ludzi, zamiast zatłoczonego centrum miasta, lepiej wybierzmy spokojne miejsce na łonie natury. Także to czy będzie to zamknięta czy otwarta przestrzeń, ma duże znaczenie. Jeśli chcemy, aby na zdjęciach, psiak wystąpił bez smyczy, ale mamy obawy spuścić go luzem, lepiej zorganizujmy zdjęcia na ogrodzonym terenie. Dobrym miejscem na sesję w takim wypadku, może okazać się także nasz dom lub na przykład psiolubna kawiarnia.

Jeśli zauważymy, że nasz psiak z jakiegoś powodu, czuje się niekomfortowo, koniecznie przerwijmy sesję. Nie róbmy nic na siłę, nie zmuszajmy go do przyjmowania niewygodnych pozycji czy stawania w miejscach, gdzie czuje się niepewnie. Naturalne pozycje, nie tylko będą bardziej komfortowe dla naszego psiaka, ale także lepiej wyjdą na zdjęciach.

Hop!

Say cheeeese 

Udział w sesji fotograficznej, powinien być przede wszystkim fajną aktywnością, dla nas i naszego psiaka. Żeby sesja była przyjemna, a na pyszczku naszego pupila pojawił się uśmiech, potraktujmy ją jako zabawę i sposobność do wspólnego spędzenia czasu. Weźmy ze sobą pyszne smakołyki oraz ulubioną zabawkę naszego psiaka. Na rozgrzewkę wykonajmy z naszym psem kilka prostych sztuczek. Także chwila zabawy z nami, pomoże nam rozweselić naszego pupila i będzie stanowiła świetną nagrodę na koniec sesji. W trakcie zdjęć zróbmy chwilę przerwy na krótki spacer oraz swobodną eksplorację terenu. Pamiętajmy, że to ma być przyjemność nie tylko dla nas, ale i dla naszego czworonoga.

Tap madl w wersji psiej!

Sesja z psem – dla kogo?

Dla każdego! Nawet jeśli Twój pies, nie jest mistrzem sztuczek i posłuszeństwa, może okazać się świetnym modelem! Przed sesją, warto jednak przećwiczyć z psem pewne umiejętności, które mogą okazać się przydatne w trakcie robienia zdjęć. Warto, aby Twój psiak potrafił zostać spokojnie w miejscu, potrafił usiąść i położyć się na komendę oraz reagował na swoje imię – dzięki temu, dużo łatwiej będzie zwrócić Ci jego uwagę w stronę aparatu. Także kilka ćwiczeń z samokontroli, pomogą Twojemu psu się lepiej skupić.

Komendy takie jak ZOSTAŃ czy ZOSTAW, bardzo przydają się w czasie sesji zdjęciowej z psem. 

Fotograf psiarz

Fotograf fotografowi nie równy. Chcąc wziąć udział w sesji, zastanówmy się także nad wyborem odpowiedniego fotografa. Nie tylko zwróćmy uwagę na zdjęcia jakie robi, ale także czy ma doświadczenie i odpowiednie podejście do pracy z psami. Zarówno nam, jak i naszemu psu, lepiej będzie się pracowało z życzliwą osobą, która rozumie psie możliwości i ograniczenia i zadba o psie emocje w tkacie sesji.

Najwspanialsza pamiątka!

Mamy nadzieję, że jak najwięcej z Was zdecyduje się na udział w sesji ze swoim psem! To nie tylko pamiątka na całe życie, ale także fantastyczne doświadczenie. A na koniec mamy dla Was małą niespodziankę od naszej fotograf Moniki Kruszewskiej z FOTOpstryk15% RABATU NA SESJE Z PSIAKIEM! Wystarczy, że odezwiecie się do Moniki o tutaj i przy umawianiu sesji, podacie jej hasło WYMARZONY PIES! Promocja trwa do końca września 2018 roku, a sesje odbywają się na terenie Warszawy, Legionowa i okolic!

a teraz say cheeese!

A my możemy wracać do domu po nietypowym spacerze 😉

    1 komentarz

  • Piotr 2018-08-24 Odpowiedz

    Witam! Ja potrzebuje sesji zdjęciowych mojego psiaka nie tylko dla mnie lecz też dla moich widzów. Mój psiak ma Instagrama i nie potrafię zrobić ładnych zdjęć. Myślę, że ten artykuł mi pomoże. Dziękuję i pozdrawiam…
    Instagram: Pieskownicy

Daj nam znać, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *