Wymarzony Pies
PORADY

Dlaczego warto szkolić psa!

Coraz więcej świeżo upieczonych opiekunów psów, decyduje się zapisać ze swoim nowym podopiecznym do psiej szkoły. Szkolenie psa ma masę zalet, zarówno dla naszego czworonożnego przyjaciela jak i dla nas samych, a rozpoczęcie wspólnej pracy pod okiem doświadczonego trenera może przynieść same korzyści. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się po co i czy warto szkolić swojego psa, postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości!

Coraz więcej świeżo upieczonych opiekunów psów, decyduje się na to, aby zapisać się ze swoim pupilem do psiej szkoły.

PODSTAWOWE POTRZEBY PSA

Słyszeliście kiedyś o tym, że żeby zmęczyć psa trzeba go porządnie wybiegać? Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu naszych psów, jednak nie wystarczy, aby zaspokoić podstawowe psie potrzeby. Dodatkowo zajęcia takie jak bieganie, łapanie piłki czy zabawa z innym psem, działają pobudzająco na naszego pupila. To czego nasz pies potrzebuje obok aktywności fizycznej, to przede wszystkim aktywność umysłowa. Nauka nowych umiejętności i sztuczek, trening z pracy węchowej lub ćwiczenia psiego fitnessu potrafią zmęczyć psa bardziej niż długi spacer. To także świetna alternatywa, gdy pogoda za oknem nie sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Praca umysłowa rozwija umiejętności poznawcze naszego psa, zapewnia mu zdrowe i dobre zmęczenie mentalne oraz realizuje jego potrzebę współpracy z człowiekiem, którą nosi w genach od pokoleń. Tylko świadome połączenie aktywności fizycznej i umysłowej, są w stanie dobrze zaspokoić podstawowe potrzeby naszego psiaka.

Praca umysłowa rozwija umiejętności poznawcze naszego psa, zapewnia mu zdrowe i dobre zmęczenie mentalne oraz realizuje jego potrzebę współpracy z człowiekiem, którą nosi w genach od pokoleń.

ZDOBYWANIE NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI

Na co dzień o wiele łatwiej żyje się i komunikuje z psem, który zna podstawowe komendy. Psy czują się bezpiecznie, kiedy mają ściśle określone ramy i zasady oraz kiedy wiedzą jak się zachować w danych sytuacjach. Nam i psu żyje się swobodniej, gdy mamy opanowane do perfekcji przywołanie i możemy spuścić go ze smyczy bez obaw o bezpieczeństwo jego i innych. Spacer staje się prawdziwą przyjemnością, kiedy nauczymy naszego psa komendy zostaw i nie musimy się już obawiać, że uda mu się zjeść resztki jedzenia znalezione na trawniku. Żyjąc w przestrzeni miejskiej umiejętności takie jak dostawianie i chodzenie przy nodze bardzo ułatwiają nam poruszanie się między blokami i ulicami. Te i inne umiejętności znacząco wpływają na jakość naszego życia z psem i warto uczyć ich naszego psiaka, także dla jego komfortu i bezpieczeństwa.

Nam i psu żyje się swobodniej, gdy możemy odpowiedzialnie spuścić pupila ze smyczy, bez obaw o bezpieczeństwo jego i innych, bo mamy opanowane do perfekcji przywołanie.

POMOC W TERAPI BEHAWIORALNEJ

Elementy szkolenia są bardzo istotnym składnikiem terapii behawioralnej. Wiele psich problemów wynika z błędów, które mogą popełniać opiekunowie w komunikacji i pracy ze swoim psiakiem, a ćwiczenie pod okiem trenera daje szansę na wyeliminowanie tych błędów. W czasie indywidualnych spotkań jesteśmy w stanie zaradzić problemom takim jak ciągnięcie na smyczy, obszczekiwanie innych psów, skakanie na ludzi i wiele innych. Także wprowadzenie treningów z rozmaitych psich sportów może znacząco przełożyć się na codzienne zachowanie psiaka. Szkolenie z zakresu pracy węchowej takie jak na przykład nosework, podnosi pewność siebie naszego psa i uczy go samodzielności. Treningi posłuszeństwa rally-o potrafią okiełznać psa, który jest wulkanem energii. A zajęcia brainworku potrafią porządnie zmęczyć psią głowę. Dzięki regularnym treningom, możemy otrzymać jeszcze większe wsparcie i osiągnąć lepsze efekty w terapii behawioralnej.

Szkolenie z zakresu pracy węchowej takie jak na przykład nosework, podnosi pewność siebie naszego psa i uczy go samodzielności. Treningi posłuszeństwa potrafią okiełznać psa, który jest wulkanem energii.

WZMACNIANIE RELACJI I MOŻLIWOŚĆ LEPSZEGO POZNANIA SWOJEGO PSA

Nic tak nie uczy nas tego co nasz pies lubi najbardziej, kiedy jest zmęczony a kiedy zadanie jest dla niego jeszcze za trudne, jak wspólne treningi. Jakąkolwiek dyscyplinę sportu kynologicznego wybierzemy, w każdej z nich spotkamy się z zagadnieniem takim jak motywacja. Motywacja to nic innego, jak wiedza na temat tego, co naszemu psu sprawia największą frajdę, które smakołyki preferuje, jaki rodzaj zabawy jest dla niego najprzyjemniejszy. Im lepiej znamy swojego psa, tym bliższą więź jesteśmy w stanie z nim stworzyć. Dobrą relację z psem kształtujemy nie tylko w treningu ale i w życiu codziennym. Działa to na zasadzie zamkniętego koła: im więcej trenujemy, tym nasza więź będzie bardziej zacieśniona, im bliższa więź, tym lepsze efekty w treningu uzyskamy.

Motywacja to nic innego, jak wiedza na temat tego, co naszemu psu sprawia największą frajdę, które smakołyki preferuje, jaki rodzaj zabawy jest dla niego najprzyjemniejszy.

SZKOLENIE SZCZENIAKA

Im wcześniej rozpoczniemy budowanie dobrych nawyków u naszego psiaka tym lepiej i tym mniejsze ryzyko powstania złych zachowań. Nie ma dolnej granicy wieku, od której możemy rozpocząć szkolenie psiaka, a pierwsze doświadczenia i umiejętności zdobywa on będąc jeszcze z mamą. Jeśli na początku wspólnej drogi z psem zdecydujemy się skorzystać ze wsparcia trenera lub behawiorysty, tym większy sukces możemy odnieść w wychowaniu naszego wymarzonego szczeniaka! Także podczas zajęć Psiego przedszkola maluch zdobywa podstawowe umiejętności przydatne w życiu codziennym, uczy się pracować w obecności innych psów oraz ma okazję znaleźć się w różnych sytuacjach, takich jak zabiegi pielęgnacyjne, chodzenie po nowych powierzchniach, kontakt z obcymi osobami i oswajanie z dźwiękami. Wszystko to wpływa na proces właściwej socjalizacji i habituacji psiaka. Dobrze zsocjalizowanemu szczenięciu, będzie łatwiej odnaleźć się w życiu w mieście i wśród wielu różnych bodźców. W ten sposób jesteśmy w stanie zapobiec wielu problemom behawioralnym w dorosłym życiu naszego pupila.

Podczas spotkań w szkole psiak przede wszystkim zdobywa podstawowe umiejętności przydatne w życiu codziennym, ale także uczy się pracować w obecności innych psów oraz ma okazje znaleźć się w różnych sytuacjach, takich jak zabiegi pielęgnacyjne, chodzenie po nowych powierzchniach, kontakt z obcymi osobami i oswajanie z dźwiękami.

PASJA, HOBBY, ZAJAWKA

Wiele osób, które zaczęły szkolenie psa od jednego treningu czy kursu, wsiąka w świat psich sportów tak bardzo, że staje się to ich prawdziwą pasją, a nawet sposobem na życie i jego nieodłącznym elementem. Radość ze wspólnej aktywności napędza do rozwoju, poszerzania swojej wiedzy i umiejętności czy nawet udziału w zawodach! Obecnie do wyboru mamy mnóstwo sportów i aktywności kynologicznych, ale nawet jeśli zatrzymamy się na doskonaleniu podstawowych psich umiejętności, wspólnie spędzony czas znacząco przełoży się na nasze życie z psem!

Autor: Julia Skalska
Zdjęcia: Karolina Mazur

WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • ⭐️🌈 WYMARZONY BLOG OD KUCHNI 🌈⭐️

Zgodnie z obietnicą dziś zdradzamy Wam kolejną osobę, stojącą za nową odsłoną blogowej części naszej strony, 💻📝 a dokładniej za artykułami z działu 🔹 PIELĘGNACJA🔹!

Anitę Makarewicz już znacie, 👩 gdyż jest ona jedną z naszych petsitterek! Anita ukończyła Technikum Weterynaryjne, a od 5 lat pracuje także jako groomer, 🐩🚿✂️ codziennie rozwijając swoje pasje i umiejętności, a także kładąc szczególny nacisk na pozytywne wprowadzanie psów i ich opiekunów w świat pielęgnacji. 🐕✨ Jest także prawdziwą miłośniczka terrierów typu bull oraz opiekunka dwóch bulterierek – Capri i Demisi i od niedawna terrierowatego adopciaka Ditto. 💕 Anitę bliżej możecie poznać także na jej profilu @bulledwa_i_ja ! 

Poprzez naszą stronę, Anita będzie dzieliła się z Wami swoją wiedzą związaną z pielęgnacją i zdrowiem psów - jej pierwszy wpis o tym jak obcinać psie pazurki, możecie już znaleźć na naszej stronie! 🐶🧼

A jeśli jakiś temat związany z dbaniem o nasze czworonożne futra szczególnie Was interesuje, koniecznie dajcie nam znać w komentarzu! 👇❤️

#blog #psiblog #psiblogger #wszystkoopsach #groomer #psigrooming #psifryzjer #pielęgnacjapsów #opiekanadpsem #groomerwarszawa #kąpielpsa #strzyżeniepsów #wiedzaopsach #psy #jakdbacopsa #kochampsy #psiarze #wymarzonypies #bullterrier #bullterrierpoland
  • A czy Wy dostajecie czasem prezenty na powitanie? 🐶🎁❤️ Florek zawsze wie jak sprawić radość swojej spacerowej cioci! 😉🐾 #petsitter #opiekanadpsem #dogwalker #spacerzpsem #pieswwarszawie #kundelek #kundeleknajwspanialszy #niekupujadoptuj #adopciak #florek #warszawa #opiekanadzwierzętami #wymarzonypies #wspaniałypies #kochanypiesek
  • Już jest! 💥 Szkolenie o które wielu z Was pytało w zupełnie nowej odsłonie! 🐕🤩

Trening z psem to fantastyczny sposób na wspólne spędzenie czasu! 🐕❤️👱‍♀️ Dla naszych psiaków zarówno aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość i przekładają się na codzienne życie i zachowanie psiaka. 🐶💪💡 Właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, ale okazuje się być świetną zabawą! 🤩🐾

Jeśli wciąż szukasz najlepszej formy aktywności dla swojego czworonożnego przyjaciela, to dziś przychodzimy Ci z pomocą! 🐕🏅 Nasze dwa kursy to świetny sposób na rozpoczęcie wspólnych treningów i odnalezienie prawdziwej pasji Twojego pupila! 🐶💕

🔷🔶 AKTYWNY PIES to szkolenie dla opiekunów psów, którzy chcą spróbować swoich sił w różnych sportach kynologicznych. W czasie kursu wprowadzamy uczestników w świat treningów sportowych oraz pokazujemy 5 różnych rodzajów aktywności - Fitpaws, Rally-o, Nosework, Agility oraz Sztuczki, które będą mogli wykorzystać także jako urozmaicenie codziennych spacerów!

🔷🔶 AKTYWNA PSIA GŁOWA  to szkolenie dla opiekunów psów, którzy chcą nauczyć się aktywnie spędzać czas ze swoim psiakiem skupiając się przede wszystkim na rozwijaniu zdolności umysłowych swojego pupila. W czasie kursu uczestnicy uczą się jak odpowiednio budować trening wykorzystując, a także poznają tajniki brainworku, pracy węchowej i nauki sztuczek w nieco innej odsłonie! 

TERMINY KURSÓW ➡️ PAŹDZIERNIK 2020

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę, a link zostawiam Wam w naszym bio! 😉🐾❤️ 

#aktywnie #aktywnypies #zawszezpsem #szkoleniepsow #fitpaws #fitnessdlapsów #rallyobedience #nosework #noseworkwarszawa #polskaliganosework #brainwork #piesekwarszawski #pieswwarszawie #sportkynologiczny #agility #kochampsy #piesmojamiloscia #piesprzyjaciel
  • Psy uczą się na wiele różnych sposobów. 🐶💡 Jeden z nich polega na tym, że jakiś początkowo nic nie znaczący dla psa sygnał, nabiera z czasem określonego znaczenia i pozwala przewidzieć psu ważne w jego życiu wydarzenia. 🐕🎓 Proces ten w psychologii nazywa się warunkowaniem klasycznym i na pewno ciągle obserwujecie go w swoim życiu z psem. Na przykład początkowo dla psa dźwięk otwieranej lodówki nie znaczy nic, jednak psiak szybko uczy się, że ten sygnał zwiastuje pojawienie się jedzenia. Podobnie jest ze smyczą zdjętą z wieszaka – z czasem pies zaczyna rozumieć, iż jest to zapowiedź spaceru. Dzwonek do drzwi informuje naszego pupila, że przyjdą goście albo kurier z paczką z ulubionego sklepu zoologicznego! 💢 Podobnie jest z klikerem – dzięki odpowiedniemu treningowi dźwięk klikera (charakterystyczne kliknięcie), zaczyna zapowiadać psu pojawienie się nagrody. 

I właśnie to narzędzie będziemy wykorzystać w naszym najnowszym kursie 💥Aktywna psia głowa!💥 Szczegóły już na naszej stronie, a link w naszym bio!
  • Jak Wam minął weekend ? 🐕🌳 My spędziłyśmy go na treningowych zawodach agility, ⚡️🐾 z których jak zawsze wracamy z listą rzeczy do przepracowania! 💪🏻 W końcu podobno trening czyni mistrza, a nam do tego jeszcze dużo brakuje. 😉 Dla mnie najważniejszy jest jednak ucieszony pychol Lexi! 🐶❤️⚡️

A jakie pasje mają Wasze psiaki? 🐕🐾❤️ 
#agilitydog #agility #treningzpsem #szkoleniepsow #szczęśliwypies #aktywnypies #parsonrussellterrier #sportkynologiczny #zawszezpsem #mojapasja #pasjadosportu
  • Szczepienie szczeniaka to temat niezwykle ważny dla każdego właściciela psiego opiekuna. 🐶💉 Regularnie przeprowadzane szczepienia zapewniają przede wszystkim odporność Twojemu psu na niebezpieczne, często śmiertelne choroby. 🐕💪J ak wygląda kalendarz szczepień? Kiedy powinniśmy, a kiedy nie powinniśmy szczepić psa? Na te i inne pytania odpowiada Wam dziś Kinga! 

Koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę! 👉 wymarzonypies.pl 

#szczeniak #szczeniaki #szczeniakidoadopcji #szczepienie #zdrowypies #wymarzonypies #mojpies #weterynarz #zdrowyzwierz #weterynarzradzi #dlaszczeniaka
  • 🍀🌈 BLOGOWE NOWOŚCI 🌈🍀

Być może zauważyliście, że blogowa część naszej strony, przeszła w ostatnim czasie metamorfozę, a wszystkie wpisy zostały podzielone na nowe kategorie! 📝💻

🔹 ZDROWIE 🔹 ŻYWIENIE 🔹 PIELĘGNACJA 🔹 TRENIGNI 🔹 TESTY 🔹

Przez najbliższe tygodnie chcemy przybliżyć Wam charakterystykę wszystkich tych kategorii i przede wszystkim osób, które będą stały za ich tworzeniem! 👱‍♀️📝

Dziś zaczynamy od działu 🔹ZDROWIE🔹 i fantastycznej dziewczyny, która właśnie dołączyła do naszej wymarzonej ekipy - wirtualnie, bo z Krakowa! 💞

Kinga Sulimowska 👩 jest studentką weterynarii na UCMW w Krakowie. W wolnym czasie uczestniczy w wielu konferencjach, wykładach i warsztatach stale się rozwijając. Jest także prężną działaczką Międzynarodowego Zrzeszenia Studentów Weterynarii (IVSA) w Krakowie. Swoją praktyczną wiedzę zdobywa w trakcie wolontariatu w krakowskich lecznicach weterynaryjnych. Prywatnie jest właścicielką cudownej kundelki Luny, którą możecie znać z jej Instagramowego konta @pjesluna ! 

Od teraz Kinga będzie dzieliła się z Wami swoją wiedzą na zakresu zdrowia i żywienia psów - od tematów związanych ze szczepieniami, przez podawanie psom leków, aż po pierwszą pomoc przedweterynaryjną! 🐕💊🩺

A może jakieś tematy z zakresu psiego zdrowia szczególnie Was interesują i chcielibyście o nich u nas przeczytać? 🧐 Dajcie nam koniecznie znać w komentarzu! 👇❤️
  • 🤔 Większość z Was bez problemu zgadła jakieś sztuczki uczy się na tym zdjęciu Gaja! 🐶💪🏻🐾 Dla niewtajemniczonych - nie jest to pole dance, a sztuczka przytul! 😉🐻 I właśnie między innymi tak sztuczka pojawi się na naszym kursie online „Od zera do psinfluensera”, na którym nasza trener Julia i jej psia asystentka Gaja, pokażą Wam jak nauczyć psa spokojnego i efektownego pozowania do zdjęci! 🐕📸 Od dziś przez 7 dni to szkolenie możecie wykupić w niższej cenie 199zł, zamiast 360! 🙃 Szczegóły znajdziecie w linku w naszym bio! 

#psinfluencer #kursonline #szkolenieonline #sztuczki #psiesztuczki #przytulanie #treningzpsem #szkoleniepsow #pies #kundeleknajwspanialszy #gaja #wyzwanie #psiafotografia #psimodel