Wymarzony Pies
BLOG TRENINGI

Dlaczego warto szkolić psa!

Coraz więcej świeżo upieczonych opiekunów psów, decyduje się zapisać ze swoim nowym podopiecznym do psiej szkoły. Szkolenie psa ma masę zalet, zarówno dla naszego czworonożnego przyjaciela jak i dla nas samych, a rozpoczęcie wspólnej pracy pod okiem doświadczonego trenera może przynieść same korzyści. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się po co i czy warto szkolić swojego psa, postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości!

Coraz więcej świeżo upieczonych opiekunów psów, decyduje się na to, aby zapisać się ze swoim pupilem do psiej szkoły.

PODSTAWOWE POTRZEBY PSA

Słyszeliście kiedyś o tym, że żeby zmęczyć psa trzeba go porządnie wybiegać? Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu naszych psów, jednak nie wystarczy, aby zaspokoić podstawowe psie potrzeby. Dodatkowo zajęcia takie jak bieganie, łapanie piłki czy zabawa z innym psem, działają pobudzająco na naszego pupila. To czego nasz pies potrzebuje obok aktywności fizycznej, to przede wszystkim aktywność umysłowa. Nauka nowych umiejętności i sztuczek, trening z pracy węchowej lub ćwiczenia psiego fitnessu potrafią zmęczyć psa bardziej niż długi spacer. To także świetna alternatywa, gdy pogoda za oknem nie sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Praca umysłowa rozwija umiejętności poznawcze naszego psa, zapewnia mu zdrowe i dobre zmęczenie mentalne oraz realizuje jego potrzebę współpracy z człowiekiem, którą nosi w genach od pokoleń. Tylko świadome połączenie aktywności fizycznej i umysłowej, są w stanie dobrze zaspokoić podstawowe potrzeby naszego psiaka.

Praca umysłowa rozwija umiejętności poznawcze naszego psa, zapewnia mu zdrowe i dobre zmęczenie mentalne oraz realizuje jego potrzebę współpracy z człowiekiem, którą nosi w genach od pokoleń.

ZDOBYWANIE NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI

Na co dzień o wiele łatwiej żyje się i komunikuje z psem, który zna podstawowe komendy. Psy czują się bezpiecznie, kiedy mają ściśle określone ramy i zasady oraz kiedy wiedzą jak się zachować w danych sytuacjach. Nam i psu żyje się swobodniej, gdy mamy opanowane do perfekcji przywołanie i możemy spuścić go ze smyczy bez obaw o bezpieczeństwo jego i innych. Spacer staje się prawdziwą przyjemnością, kiedy nauczymy naszego psa komendy zostaw i nie musimy się już obawiać, że uda mu się zjeść resztki jedzenia znalezione na trawniku. Żyjąc w przestrzeni miejskiej umiejętności takie jak dostawianie i chodzenie przy nodze bardzo ułatwiają nam poruszanie się między blokami i ulicami. Te i inne umiejętności znacząco wpływają na jakość naszego życia z psem i warto uczyć ich naszego psiaka, także dla jego komfortu i bezpieczeństwa.

Nam i psu żyje się swobodniej, gdy możemy odpowiedzialnie spuścić pupila ze smyczy, bez obaw o bezpieczeństwo jego i innych, bo mamy opanowane do perfekcji przywołanie.

POMOC W TERAPI BEHAWIORALNEJ

Elementy szkolenia są bardzo istotnym składnikiem terapii behawioralnej. Wiele psich problemów wynika z błędów, które mogą popełniać opiekunowie w komunikacji i pracy ze swoim psiakiem, a ćwiczenie pod okiem trenera daje szansę na wyeliminowanie tych błędów. W czasie indywidualnych spotkań jesteśmy w stanie zaradzić problemom takim jak ciągnięcie na smyczy, obszczekiwanie innych psów, skakanie na ludzi i wiele innych. Także wprowadzenie treningów z rozmaitych psich sportów może znacząco przełożyć się na codzienne zachowanie psiaka. Szkolenie z zakresu pracy węchowej takie jak na przykład nosework, podnosi pewność siebie naszego psa i uczy go samodzielności. Treningi posłuszeństwa rally-o potrafią okiełznać psa, który jest wulkanem energii. A zajęcia brainworku potrafią porządnie zmęczyć psią głowę. Dzięki regularnym treningom, możemy otrzymać jeszcze większe wsparcie i osiągnąć lepsze efekty w terapii behawioralnej.

Szkolenie z zakresu pracy węchowej takie jak na przykład nosework, podnosi pewność siebie naszego psa i uczy go samodzielności. Treningi posłuszeństwa potrafią okiełznać psa, który jest wulkanem energii.

WZMACNIANIE RELACJI I MOŻLIWOŚĆ LEPSZEGO POZNANIA SWOJEGO PSA

Nic tak nie uczy nas tego co nasz pies lubi najbardziej, kiedy jest zmęczony a kiedy zadanie jest dla niego jeszcze za trudne, jak wspólne treningi. Jakąkolwiek dyscyplinę sportu kynologicznego wybierzemy, w każdej z nich spotkamy się z zagadnieniem takim jak motywacja. Motywacja to nic innego, jak wiedza na temat tego, co naszemu psu sprawia największą frajdę, które smakołyki preferuje, jaki rodzaj zabawy jest dla niego najprzyjemniejszy. Im lepiej znamy swojego psa, tym bliższą więź jesteśmy w stanie z nim stworzyć. Dobrą relację z psem kształtujemy nie tylko w treningu ale i w życiu codziennym. Działa to na zasadzie zamkniętego koła: im więcej trenujemy, tym nasza więź będzie bardziej zacieśniona, im bliższa więź, tym lepsze efekty w treningu uzyskamy.

Motywacja to nic innego, jak wiedza na temat tego, co naszemu psu sprawia największą frajdę, które smakołyki preferuje, jaki rodzaj zabawy jest dla niego najprzyjemniejszy.

SZKOLENIE SZCZENIAKA

Im wcześniej rozpoczniemy budowanie dobrych nawyków u naszego psiaka tym lepiej i tym mniejsze ryzyko powstania złych zachowań. Nie ma dolnej granicy wieku, od której możemy rozpocząć szkolenie psiaka, a pierwsze doświadczenia i umiejętności zdobywa on będąc jeszcze z mamą. Jeśli na początku wspólnej drogi z psem zdecydujemy się skorzystać ze wsparcia trenera lub behawiorysty, tym większy sukces możemy odnieść w wychowaniu naszego wymarzonego szczeniaka! Także podczas zajęć Psiego przedszkola maluch zdobywa podstawowe umiejętności przydatne w życiu codziennym, uczy się pracować w obecności innych psów oraz ma okazję znaleźć się w różnych sytuacjach, takich jak zabiegi pielęgnacyjne, chodzenie po nowych powierzchniach, kontakt z obcymi osobami i oswajanie z dźwiękami. Wszystko to wpływa na proces właściwej socjalizacji i habituacji psiaka. Dobrze zsocjalizowanemu szczenięciu, będzie łatwiej odnaleźć się w życiu w mieście i wśród wielu różnych bodźców. W ten sposób jesteśmy w stanie zapobiec wielu problemom behawioralnym w dorosłym życiu naszego pupila.

Podczas spotkań w szkole psiak przede wszystkim zdobywa podstawowe umiejętności przydatne w życiu codziennym, ale także uczy się pracować w obecności innych psów oraz ma okazje znaleźć się w różnych sytuacjach, takich jak zabiegi pielęgnacyjne, chodzenie po nowych powierzchniach, kontakt z obcymi osobami i oswajanie z dźwiękami.

PASJA, HOBBY, ZAJAWKA

Wiele osób, które zaczęły szkolenie psa od jednego treningu czy kursu, wsiąka w świat psich sportów tak bardzo, że staje się to ich prawdziwą pasją, a nawet sposobem na życie i jego nieodłącznym elementem. Radość ze wspólnej aktywności napędza do rozwoju, poszerzania swojej wiedzy i umiejętności czy nawet udziału w zawodach! Obecnie do wyboru mamy mnóstwo sportów i aktywności kynologicznych, ale nawet jeśli zatrzymamy się na doskonaleniu podstawowych psich umiejętności, wspólnie spędzony czas znacząco przełoży się na nasze życie z psem!

Autor: Julia Skalska
Zdjęcia: Karolina Mazur

WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • 🖤🖤 BLACK FRIDAY 🖤🖤

Już jutro startujemy z Black Friday w naszym sklepiku! 🛍 Długo myślałyśmy czym Was tu zaskoczyć, a że akurat przyszły do nas świąteczne zaproszenia prezentowe na szkolenia, to postanowiłyśmy połączyć jedno z drugim! 🤩🎁

👉 I tak tylko jutro zaproszenia na nasze kursy grupowe (stacjonarne i online) oraz webinary kupicie o 20% taniej! 🛒💸 

Jeśli więc planujecie zapisać się na któreś z naszych szkoleń 🐕🏅lub chcecie kogoś na nie wysłać, 😈 to jutro będzie na to najlepszy moment! Czas na realizację zaproszeń to aż 4 miesiące! 📅🐾

A zaproszenia zostają w naszym sklepiku aż do Świąt, 🎅więc jeśli będziecie szukać prezentu dla psa lub psiarza, to wiecie gdzie nas szukać! ❤️

Ps. A w przyszłym tygodniu do sklepiku także trafią świąteczne boxy prezentowe, o których opowiadałyśmy Wam w poprzednim poście! 🐶🎁 Stay tuned!

Ps. A piękne ciasto z Lexi, jest od @frankwarsaw 🍪

#blackfriday #blackweek #promocja #szkoleniepsow #pomyslnaprezent #prezentdlapsiarza #prezentdlapsa #dlapsiarzy #zaproszenie #wymarzonyprezent
  • Świąteczne boxy 🎁🐾 zdecydowanie rozbudziły Waszą ciekawość! 🥰 Do naszego sklepiku trafią już za kilka dni, czekamy jeszcze na ostatnie dostawy, ale już dziś zdradzamy Wam co w nich będzie! 🎅🏻🎄 Boxy podziełyśmy na 4 rodzaje, tak żeby każdy mógł wybrać opcje odpowiednia dla swojego psiaka! 

🎁 Sniff box - czyli zabawa dla psiego nosa, a w nim duża kula węchowa od @psitwor_pl oraz zestaw smakołyków od @lata_kita - klasyczna kita oraz Capsy!
🎁 Brain box - czyli box angażujący nie tylko psi nos, ale i głowę, a w nim zabawka brainworkowa Niny Ottoson (do wyboru będą dwa rodzaje -  Casino i Twister) zestaw smaczków od Lata Kita
🎁 Relax box - dla psiaków, które lubią gryzienie i lizanie, a w nim LickiMata PlayDate, pasta orzechowa @rogydotdog , klasyczna Lata Kita oraz zestaw gryzaków @balto_gryzaki 
🎁 Train box - dla aktywnych psów i psich opiekunów, którzy stawiają na wspólne treningi, a w nim saszetka silikonowa @hunter_poland , zestaw smaków od Lata Kita oraz piłka ażurka JW Pet! 

Każdego rodzaju boxów będzie tylko 10 sztuk, więc kto pierwszy ten lepszy! Szczegóły już wkrótce na naszej stronie! Stay tuned! 🛍🐾 

#idąświęta #swiateczneprezenty #bożenarodzenie #prezentyświąteczne #prezentdlapsa #psieprezenty #akcesoriadlapsa #święta #dlapieska #smakołyki #zabawkadlapsa
  • Na początek zamówiłyśmy kilkanaście opakowań do naszego szkolnego sklepiku! 🛍🐾 Rozeszły się jak świeże bułeczki! Od dawna wiemy, że smakołyki od @lata_kita są najlepsze na treningi, a ich nowa forma jeszcze lepiej sprawdza się w czasie szkoleń! 🐕🏅 Capsy mają wygodne i zamykane opakowanie, są podzielone na kawałki, które łatwo łamią się na jeszcze mniejsze części. I co najważniejsze, psy je uwielbiają! 🐶❤️ Do tego mają świetny skład, więc stanowią zdrową przekąskę! Lexi dostaje Capsy z siemieniem lnianym i ostropestem, ale uwielbia także te z marchewką. 🥕🥕🥕 A Twój psiak ma swój ulubiony smak przysmaków Lata Kity? 🐕💕 

#latakita #capsy #przysmakidlapsów #smakołyki #zdrowypies #zdrowaprzekąska #szkoleniepsow #treningzpsem
  • Jaka jest ULUBIONA zabawka Waszego psa? 🐶🎾🦴🥏 

#zabawa #zabawazpsem #zabawanacałego #zabawkadlapsa #piłka #piłkapiłkapiłka #szarpak #szarpakidlapsów #psiezabawy #aktywnypies #nagroda
  • Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. 🐕🤸‍♀️ Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, 🏅🐾 ale także okazuje się być świetną zabawą! 🤩

Już dziś zapraszamy Was na bezpłatny webinar, 💻 w czasie którego opowiemy Wam o aktywnościach i psich sportach, które idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie codziennych spacerów. 🐕🌳

Uczestnicy poznają między innymi tajniki Rally-o, Noseworku i Fitpaws, a także dowiedzą się jak samodzielnie rozpocząć treningi ze swoim psem w domu! 🐶💪

Webinar jest zapowiedzią ➡️ startu platformy dla aktywnych psich opiekunów ⬅️, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat aktywności z psem i sportów kynologicznych. 🐕🏆 Szczegóły zdradzimy na końcu webinaru! 

Program webinaru:
1. Psie potrzeby - dlaczego aktywność fizyczna i umysłowa są tak ważne w życiu psa
2. Spacer z psem - jak powinien wyglądać
3. Trening z psem, jako forma wspólnego spędzania czasu
4. Aktywności z psem - w domu i na spacerze
5. Sporty kynologiczne - jako forma spędzenia czasu
6. Rally-o - posłuszeństwo sportowe na luzie i jego wykorzystanie w codziennym życiu 
7. Nosework - detekcja zapachów w przystępnej formie
8. Fitpaws - aktywność fizyczna i umysłowa
9. Inne sporty i pomysły na treningi
11. Jak wybrać właściwą aktywność dla siebie

Udział w webinarze jest bezpłatny!

Termin: piątek 4 grudnia o 18.00

Limit miejsc: 500 osób

Uczestnicy spotkania otrzymają także dostęp do jego nagrania.

Zapisy: link w bio!

W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!
  • Ćwiczycie czasem psie zadki? 🙃😉 Czy wiecie, że Fitpaws, czyli fitness dla psów, to nie tylko świetny sposób na wzmocnienie kondycji psa, ale także na zbudowanie świadomości jego ciała? 🤸🏼‍♀️💪🏻 Treningi fitpawsowe mogą także pomóc nam w uniknięciu ewentualnych kontuzji i urazów, a nawet uchronić naszego psiaka przed stanięciem na szkło w trakcie spaceru? 🍾❌ Psiak świadomy swojego tyłu i łap, szybko przeniesie swój ciężar ciała na inne łapy, aby uniknąć zranienia. 🤩 A to tylko jedna z wielu zalet psiego fitnessu! 🐶💡

Foto. Karolina Mazur @km_dogphotos 
DogModel: Zaraza @zaraza_corder_bollie 

#fitpaws #fitnessdlapsów #trenerradzi #trenerosobisty #szkoleniepsow #fitness #fitdog #zdrowypies #sportowypies #aktywnypies
  • Dziś skończyłam 30 lat! 🎂🎉 Ostatnio przeglądając zdjęcia z początków istnienia Wymarzonego psa, nie mogłam uwierzyć, jak długą drogę przeszłam jako trener i przedsiębiorca! 🐕💕 Gdyby 10 lat temu ktoś powiedział mi, jak będzie wyglądało moje życie w dniu 30tych urodzin, raczej bym mu nie uwierzyła. 🙃 A tymczasem jestem tu gdzie jestem i od ponad 6 lat mam możliwość realizacji własnych marzeń i pomocy w ich spełnianiu innym! ❤️ To wszystko czego dziś potrzebuję! Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie każdego dnia i dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście ze mną - bez Was nie byłoby Wymarzonego psa, a ja nie byłabym tym kim jestem! 🥰 Wasze zdrowie! 🥂 
#urodziny #30urodziny #trzydziestka #wymarzonypies #najlepszego #kartkazżyczeniami
  • Coraz więcej właścicieli psów korzysta z pomocy petsittera w codziennych spacerach oraz w czasie dłuższych wyjazdów. 🐕 Praca opiekuna zwierząt na pierwszy rzut oka może wydawać się prosta i przyjemna, 🐶❤️ jednak wcale nie jest ona taka łatwa jak się wydaje, a podczas opieki petsitter bierze na siebie odpowiedzialność jaką jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo psiaka. 💪🐾

Jak wygląda praca petsittera, jak wybrać właściwego opiekuna, a także na co przygotować się chcąc zostać petsitterem – dziś na te i inne pytania odpowiada jedna z naszych petsitterek Karolina z @kiwaandme 🥝

Zapraszamy na naszą stronę 👉 Link w bio! 
#petsitter #opiekunpsów #opiekanadpsem #opiekanadpsemwarszawa #dogwalker #spacerzpsem #nowywpis #psiblog