Klub online Treningi

Zostań Aktywnym psim opiekunem

Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, ale także okazuje się być świetną zabawą! Od czego jednak zacząć, jak wybrać odpowiedni sport i przede wszystkim skąd wziąć wiedzę o tym, jak właściwie trenować? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to jesteś we właściwym miejscu!

Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie.

AKTYWNY PIES – SZCZĘŚLIWY PIES

Wielu świeżo upieczonych opiekunów psów ma wizję! Wizję tego jaki będzie ich pies, kiedy będzie dorosły, jak będzie się zachowywał i jakie umiejętności będzie posiadał. Marzymy o agility, o frisbee czy o posłuszeństwie. Później często następuje twarde zderzenie z rzeczywistością. W okolicy nie mamy żadnej psiej szkoły, a jeśli mamy to brak nam czasu, aby do niej chodzić. Brak nam także czasu na to, aby samodzielnie szukać informacji o wymarzonych sportach. Czasem nawet spacer z psem staje się na tyle rutynowy, że w jego trakcie zwyczajnie nie chce się nam powtarzać ćwiczeń z psiego przedszkola. Czy nie łatwiej wybiegać psa na psiej łączce? … Brzmi znajomo?

Zarówno aktywność fizyczna i przysłowiowe już wybieganie, ale także aktywność umysłowa i uczenie się mają ogromne znaczenie w psim życiu. Należą one do jednych z podstawowych psich potrzeb, a ich niezaspokojenie, może skutkować rozmaitymi problemami behawioralnymi (takimi jak chociażby niszczenie, nadmierna ekscytacja czy nawet agresja). Większość konsultacji behawioralnych w dużej mierze skupia się właśnie na przebiegu i organizacji psich spacerów, ponieważ są one idealnym czasem na zaspokojenie wspomnianych wyżej potrzeb psa. Wprowadzenie regularnych treningów w psie życie, daje ogromne przełożenie na zachowanie psa w codziennym życiu. To także świetna metoda na nauczenie psa nowych umiejętności, wspólne spędzenie czasu i wzmocnienie wzajemnej więzi.

A gdyby tak zamiast wybiegania codziennie poświęcić 5 minut na wspólny trening z naszym psem? 😉

Zarówno aktywność fizyczna i przysłowiowe już wybieganie, ale także aktywność umysłowa i uczenie się mają ogromne znaczenie w psim życiu.

JAK WYBRAĆ AKTYWNOŚĆ DLA SIEBIE

… i swojego psa! Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – próbując! Nie ma lepszego sposobu na przekonanie się, jaki sport czy aktywność będą dla nas najlepsze, niż sprawdzenie tego w praktyce. Dla nas – to znaczy dla naszego zespołu człowiek – pies. Co z tego, że bardzo podoba nam się posłuszeństwo sportowe, kiedy nasz pies nie znosi statycznych ćwiczeń i nie będzie czerpał przyjemności z ich wykonywania. Na nic nasze marzenia o frisbee, jeśli nasz pies nie ma potrzeby pogoni za poruszającymi się obiektami lub boi się dysku. Kluczem do szkoleniowego sukcesu jest to, abyśmy zarówno my, jak i nasz pies, czerpali przyjemność z wykonywanej aktywności. Jeśli damy naszemu psu możliwość wyboru i posłuchamy go w tym, jaki sport daje mu największą przyjemność, odniesiemy prawdziwy sukces!

Jeśli damy naszemu psu możliwość wyboru i posłuchamy go w tym, jaki sport daje mu największą przyjemność, odniesiemy prawdziwy sukces! 

KLUB DLA AKTYWNYCH PSICH OPIEKUNÓW

Pomysł na stworzenie społeczności dla aktywnych psich opiekunów zaczął kreować się w naszych głowach prawie dwa lata temu. Pierwszym krokiem do jego realizacji było stworzenie naszego wymarzonego szkolenia Aktywny pies, w trakcie którego prezentujemy naszym kursantom różne sporty i aktywności, aby Ci następnie mogli wybrać tą jedną, którą chcą dalej kontynuować. Pomysł ten zrodził się z naszych własnych poszukiwań idealnej aktywności dla nas i naszych psów. To o czym same także dobrze wiemy, to to, że treningi z psem wcale nie muszą być czasochłonne i skomplikowane. Wplatając je w codzienne spacery i poświęcając na nie nawet kilka minut dziennie, jesteśmy już w stanie osiągnąć świetne efekty!

DLACZEGO ONLINE?

Miniony 2020 rok zmusił nas do szukania nowych sposobów na prowadzenie naszych szkoleń i dzielenie się naszą wiedzą. I tak właśnie odkryłyśmy, że szkolenie psów online jest możliwe! Zaczęłyśmy współpracować z opiekunami psów nie tylko z Warszawy i okolic, ale z całej Polski! I co więcej, Ci opiekunowie zaczęli chcieć więcej! Ile to razy słyszałyśmy szkoda, że jesteście tak daleko. Już nie jesteśmy! I właśnie z myślą o nich i o wszystkich innych opiekunach psów, którzy nie mają szkół i trenerów w najbliższej okolicy, postanowiłyśmy zrealizować nasz projekt w takiej, a nie innej formie. Czy coś przez to stracicie? Nie! Przez cały czas trwania projektu, nasi trenerzy będą zapewniali wsparcie, odpowiadali na pytania, analizowali filmy i w razie potrzeby proponowali odpowiednie metody pracy z konkretnymi psiakami z naszego klubu.

Wplatając treningi w codzienne spacery i poświęcając na nie nawet kilka minut dziennie, jesteśmy już w stanie osiągnąć świetne efekty! 

CO NASZ CZEKA W KLUBIE

Przede wszystkim dużo aktywności i pomysłów na treningi z psami! W ramach naszego klubu co miesiąc będziemy prezentować różne psie sporty oraz aktywności, wspólnie będziemy odkrywać ich tajniki, poznawać podstawy teoretyczne, a także proste ćwiczenia praktyczne do powtórzenia na własnym podwórku. Do naszego klubu zaprosimy różnych trenerów, którzy opowiedzą Wam o swoich dziedzinach sportowych w czasie spotkań – webinarów. Po takich spotkaniach będą zadania domowe, a swoimi postępami i efektami w nauce, będziecie mogli dzielić się z nami i innymi uczestnikami w zamkniętej klubowej grupie! Jak to się rozwinie dalej? Tego na razie nie wiemy, chociaż mamy jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu! Wiemy jednak na pewno, że z nami nie będziecie się nudzić i znajdziecie masę pomysłów i inspiracji na aktywności z Waszymi psiakami! Wchodzisz w to?

DOŁĄCZ DO NAS!