Wymarzony Pies
Uncategorized

Psi niezbędnik

Kiedyś przed wyjściem z domu na dłuższy spacer, trening lub wycieczkę w pośpiechu pakowałam do swojej torebki wszystkie psie gadżety, które mogły nam się przydać. Efekt był taki, że zazwyczaj czegoś zapominałam i zawsze akurat TA rzecz okazywała się być bardzo potrzebna.W końcu uznałam, że czas z tym skończyć i postanowiłam wszystkie przydatne psie rzeczy spakować do jednej torby, która będę mogła tylko chwycić wychodząc z domu, bez martwienia się czy wszystko mam. I tak właśnie powstał psi niezbędnik.

Co znajdziemy w środku:
1. Przenośna miska na wodę – istnieje dużo różnych rodzajów przenośnych miseczek i poidełek dla psów. My najbardziej lubimy składaną gumować miseczkę, która jest lekka i nie zajmuje dużo miejsca.
2. Butelka z wodą – obowiązkowa zwłaszcza w cieplejsze dni.

3. Linka – ją wykorzystujemy głównie podczas treningów, ale bywa również przydatna podczas zabawy, kiedy nie chcemy puszczać psa luzem. Może również posłużyć jako awaryjna smycz, jeśli ta właściwa ulegnie zniszczeniu.

4. Zabawki – bo co to byłby za spacer bez piłki… My zawsze zabieramy ze sobą piłkę-żabę (ślepą żabę, której Lexi wygryzła oczy o_o), a od niedawna również frisbee w nadziei, że Lexi kiedyś zaŁAPIE do czego służy.

5. Woreczki – dobrze mieć przy sobie zapasowe woreczki, gdyby te z kieszeni nagle się skończyły (zawsze dzieje się to niespodziewanie!).
6. Kliker – obowiązkowy na treningach, a mimo to zawsze o nim zapominałam. Teraz się już to nie zdarza.

 

7. Książeczka zdrowia – warto ją mieć przy sobie, ponieważ możemy zostać poproszeni o jej okazanie np. w komunikacji miejskiej.

8. Zapasowe przysmaki – bo te kieszeniowe też szybko schodzą.

 

9. Kaganiec – obowiązkowy podczas podróży komunikacją miejską lub pociągiem, dlatego warto go mieć zawsze przy sobie, chociażby taki materiałowy, który jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca.
10. Ręcznik – nawet taki malutki może okazać się przydatny w deszczowy dzień lub kiedy nasz pies postanowi popluskać się w wodzie.

Nie jest tego dużo, a jednak każda z tych rzeczy może okazać się przydatna podczas całodziennego wypadu.

A może macie jakieś sugestie co jeszcze powinno się znaleźć w naszym niezbędniku ?

  Komentarzy

 • Dużo tego:D Czy nie będziesz zła jeżeli zrobię podobny post na zuziowym blogu, bo właśnie podsunęłaś mi super pomysł!

  • basia 2015-04-02 Odpowiedz

   Pewnie, że nie 🙂 Jestem ciekawa co inni psiarze zabierają ze sobą na spacery, fajnie będzie porównać nasze dwa niezbędniki, może nawet dorzucę coś do swojego ;P

   pozdrawiamy

 • Strzał w 10! 😀 Te rzeczy wszystkie zawsze się przydarzą podczas długich spacerów 😀 Super…
  Zapraszamy do nas: http://oskarpiesowielkimsercu.blogspot.com/

 • Uwielbiam takie zestawienia psich rzeczy 🙂 Kiedyś pakowałam i linkę i wodę i miskę i wszystko, wszystko, teraz właściwie mieszczę wszystko do własnej torebki odkąd nie jeżdżę komunikacją miejską. Nasz kaganiec bonzikowy jest tym z rodzaju fizjologicznych więc zajmował milion miejsca. Śliczna torba 😉

  • basia 2015-04-02 Odpowiedz

   U mnie zazwyczaj kończyło się to tak, że podczas spaceru okazywało się, że o czymś zapomniałam, za to później chodziłam przez kilka dni znajdowałam psie rzeczy w torbie :p Teraz wszystko czeka w gotowości!

   Ja się właśnie zbieram do zakupu kagańca z prawdziwego zdarzenia, taki materiałowy przydaje się jako kaganiec awaryjny, bo zajmuje mało miejsca i jest lekki.

   Miło nam, że się podoba 🙂

Daj nam znać, co o tym myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WSPÓŁPRACUJEMY Z