Wymarzony Pies
PORADY TOP WPISY

Przywołanie idealne – jak je osiągnąć?

Przywołanie jest najważniejszą umiejętnością, jaką powinien mieć każdy pies. Od skuteczności przywołania, zależeć może zdrowie lub nawet życie naszego pupila.
Przywołanie jest najważniejszą umiejętnością, jaką powinien mieć każdy pies. Od skuteczności przywołania, zależeć może zdrowie lub nawet życie naszego pupila. W czasie spacerów nasz pies nie powinien także zakłócać spokoju innych osób i psów. Jeśli zależy nam, aby dać naszemu psu wolną łapę i puszczać go luźno ze smyczy, najpierw powinniśmy nauczyć go skutecznego przywołania.

Przywołanie to trudny wybór

Wołając do siebie psa w czasie spaceru, stawiamy go przed trudnym wyborem. Z jednej strony ma przed sobą atrakcyjne środowisko – ciekawe zapachy, inne psy i ludzi, przejeżdzające pojazdy, uciekające koty i wiele innych bodźców. Z drugiej strony jesteśmy my. To czy nasze przywołanie jest skuteczne zależy od decyzji jaką podejmie nasz pies. Im lepsza będzie nasza relacja z nim i im my będziemy dla niego bardziej atrakcyjni, tym większą mamy szansę na powodzenie.
Wołając do siebie psa w czasie spaceru, stawiamy go przed trudnym wyborem. Z jednej strony ma przed sobą atrakcyjne środowisko - ciekawe zapachy, inne psy i ludzi, przejeżdzające pojazdy, uciekające koty i wiele innych bodźców. Z drugiej strony jesteśmy my.

Na początek

Od czego zacząć naukę przywołania? Przede wszystkim od tego, żeby na spacery zacząć chodzić RAZEM z naszym psem. To znaczy, na czas spaceru telefon wyciszyć i schować do kieszeni, wziąć garść przysmaków, ulubione zabawki i masę pomysłów w głowie, jak urozmaicić naszemu pupilowi spędzony z nami czas! Niech nasze wspólne spacery staną się wspaniałą zabawą i przygodą, a nie nudą rutyną. Proponujmy naszemu psu różne zabawy, treningi i poznawanie nowych terenów. Im nasze spacery z psem będą ciekawsze, tym nasza relacja z nim będzie lepsza, a wybór przed którym go postawimy w momencie przywołania, będzie dla psa prostszy – na naszą korzyść!

Nagrody a skuteczne przywołanie

W nauce przywołanie bardzo ważne są także nagrody. Musimy nauczyć naszego psa, że zawsze, ale to ZAWSZE opłaca mu się przyjść na nasze wołanie, bo mamy dla niego coś fantastycznego. Wybór nagród mamy bardzo szeroki i nie należy ograniczać go do garści suchej karmy. W nauce przywołania nagrody powinny być wyjątkowe, takie których pies nie zdobędzie w żadnej innej sytuacji.

Smakołyki

Najpowszechniejszą i bardzo wygodą nagrodą jest oczywiście jedzenie. Wybór psich smakołyków w sklepach jest przeogromny, musimy więc testować różne smaczki i znaleźć te najlepsze z punktu widzenia naszego psa. Kilka podpowiedzi tu, tu i tu. Jeśli już się to nam uda, to te smakołyki zostawmy tylko na naukę przywołania i miejmy je zawsze przy sobie. Żeby nasze nagradzanie było jeszcze bardziej skuteczne, kiedy nasz pupil już do nas wróci możemy wydawać mu kilka smakołyków po kolei (nie na raz!), tak aby utrzymać go jak najdłużej przy sobie i nauczyć go, że opłaca się przy nas zostać, bo nigdy nie wiadomo na którym smakołyku się skończy.

Zabawka

Dla wielu psów fantastyczną formą nagradzania będzie zabawa. Jeśli nasz psiak kocha się bawić i zabawka jest dla niego świetną motywacją, wykorzystujmy ją w czasie nauki. Najlepiej sprawdzą się tu przeróżne szarpaki czy piłki na sznurkach. Zabawkę zabierajmy ze sobą na spacer i nagradzajmy nią psa za skuteczne przywołanie.

Dla wielu psów fantastyczną form nagradzania będzie także zabawa. Jeśli nasz psiak kocha się bawić i zabawka jest dla niego świetną motywacją, wykorzystujmy ją w czasie nauki.

My!

Trzecia formą nagrody, jaką możemy stosować jest tzw. nagroda socjalna, czyli nasze pochwały i kontakt z nami. W przywołaniu bardzo duże znaczenie ma to, w jaki sposób wołamy psa. Jeśli robimy to oschłym tonem, to raczej nie zachęcimy psa do powrotu. Jeśli jednak będziemy radośnie pokrzykiwać i prawdziwie się cieszyć, kiedy nasz psiak do nas wróci, to sama nasza radość będzie dla niego super nagrodą. I tutaj przestrzegam przed głaskaniem psa czy tarmoszeniem jego głowy w nagrodę – nawet jeśli nasz pupil lubi pieszczoty, kiedy leży zrelaksowany na kanapie, to dla większości psów w czasie spaceru dotyk nie jest nagradzający i możemy nim niemalże zniechęcić psa do powrotów do nas.

Każdy psiak jest inny i sami musimy określić, co dla naszego pupila będzie najlepszą nagrodą, a co nią nie będzie. Jeśli nasz pies nie chce się bawić na zewnątrz, to nie wciskajmy mu zabawki do pyska. Jeśli boi się naszych radosnych krzyków, to wołajmy go spokojnie. Nagroda ma być motywacją dla psa, a jeśli nasz pupil czegoś nie lubi, to tej motywacji nie uda się nam osiągnąć.

Każdy psiak jest inny i sami musimy określić, co dla naszego psa będzie najlepszą nagrodą, a co nią nie będzie.

Zaczynamy trening

Chodzimy już z naszym psem na fajne spacery i zabieramy ze sobą atrakcyjne nagrody. Od czego więc zacząć właściwą naukę przywołania, tak aby nie popełnić żadnych błędów? Przede wszystkim od kontroli środowiska. Naukę wszyskich psich umiejętności powinniśmy zaczynać zawsze w spokojnym miejscu bez zbyt wielu bodźców w otoczeniu. Dopiero w miarę treningów dodajemy rozproszenia i przenosimy się z ćwiczeniami w okolice ruchliwej drogi, wybiegu dla psów czy przystanku autobusowego – na początku będąc w dużej odległości i stopniowo zmniejszając dystans. Jeśli nam nie wychodzi, to znaczy że zadanie jest zbyt trudne dla naszego psa i musimy zmniejszyć nasze wymagania. Zadbajmy także o bezpieczeństwo naszego psiaka – zaopatrzmy się w długą 10 lub 15 metrową linkę, która da nam swobodę w trakcie treningu oraz zapewni naszemu psu bezpieczeństwo.

Jasne sygnały

W trakcie treningu oraz spacerów pamiętajmy także o wydawaniu jasnych sygnałów. Ustalmy jedną komendę lub sygnał i na początku nauczmy naszego psa jego znaczenia! Ile znasz psów, które nie reagują na słowa do mnie, ale jak szalone biegną na hasło masz czy ciastko? Dlaczego tak się dzieje? Najpewniej na skutek źle zbudowanych skojarzeń – do mnie oznacza zapięcie smyczy i koniec swobody, masz znaczy, że będzie jedzenie. Zacznijmy więc od tego, aby nauczyć naszego psa, że komenda do mnie oznacza, że pies ma za nami podążyć, a na końcu czeka na niego fantastyczna nagroda! Przydatnym narzędziem w nauce przywołania jest także gwizdek wysokotonowy, którego dźwięk wykorzystujemy jako sygnał na przywołanie psa. Zaletą wykorzystania gwizdka jest to, że jego dźwięk jest zawsze taki sam, jest pozbawiony emocji i wyraźnie słyszalny dla psa, nawet w głośnym miejscu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wprowadzaniu gwizdka, napisz do nas.

Przydatnym narzędziem w nauce przywołania jest także gwizdek wysokotonowy, którego dźwięk wykorzystujemy jako sygnał na przywołanie psa. Zaletą wykorzystania gwizdka jest to, że jego dźwięk jest zawsze taki sam , jest pozbawiony emocji i wyraźnie słyszalny dla psa, nawet w głośnym miejscu.

Wyczucie czasu

W nauce przywołania kluczowe znaczenie ma nasze wyczucie czasu. Bardzo częstym błędem, jest to, że wołamy naszego psa w złych momentach. Jeśli nasz pupil jest w trakcie zabawy z innym psem, intensywnie wącha trawę czy właśnie udał się w pogoń za kotem, nasze wołanie najpewniej nie przyniesie żadnego efektu, a nasz psiak nauczy się tylko, że może je ignorować. Dlatego nigdy nie wołajmy psa, jeśli wiem, że ten do nas nie przyjdzie! Wyczekajmy odpowiedniego momentu – kiedy psy zrobią przerwę w zabawie, kiedy nasz psiak skończy węszyć i podniesie głowę znad trawnika, czy kiedy kot… no właśnie i tu zdecydowanie przyda się nam wspomniana wcześniej linka, która zapobiegnie takiej pogoni i zagwarantuje psu bezpieczeństwo. Pamiętaj – jeśli Twój pies nie ma potrafi jeszcze wracać na przywołanie, nie puszczaj go luzem!

Nigdy więc nie wołajmy psa, jeśli wiem, że ten do nas nie przyjdzie!

Mniej znaczy więcej

Innym problemem z wyczuciem czasu jest to, że w trakcie spacerów wołamy naszego psa zbyt często lub zbyt rzadko. Jeśli będziemy przywoływać naszego pupila co kilka minut, tym samym nie damy mu wystarczającej swobody na eksploracje i nawet mimo atrakcyjnych nagród, nasz psiak może się zwyczajnie znudzić naszymi ćwiczeniami. W końcu w spacerze nie chodzi o to, aby pies non stop szedł skupiony na nas. Z drugiej strony, jeśli wołamy psa tylko na zakończenie spaceru, uczymy go, ze nasze przywołanie oznacza koniec zabawy i powrót do domu. Dlatego ćwiczenie z przywołania najlepiej wykonywać tylko kilka razy w czasie spaceru i w różnych sytuacjach. Jeśli jesteśmy na wybiegu lub w parku i psiak biega luzem, zawołajmy go na przykład w przerwie w zabawie z innym psem, nagródźmy i dajmy sygnał na powrót do zabawy. Spacerując na smyczy zatrzymajmy się w spokojnej okolicy i tam zróbmy krótki trening związany z przywołaniem. W nauce przywołania nie chcemy, aby nasz pies nauczył się schematów i powrotu tylko w określonych miejscach i sytuacjach.

Grunt do dobra zabawa

I najważniejsza zasada – nauka przywołania zawsze powinna być dobrą zabawą zarówno dla nas psa, jak i dla naszego psa! Jeśli wspólnie będziemy czerpać z niej przyjemności, to mamy duże szanse na powodzenie. Emocje w przywołaniu są bardzo ważne, pamiętaj – Twój pies stając przed tą ważną decyzją ma zawsze sam wybierać Ciebie! Im lepiej będziecie się wspólnie bawić i spędzać czas, tym ten wybór będzie dla niego łatwiejszy, a Wasze przywołanie skuteczniejsze!

Pamiętaj także, że w pracy z psem bardzo istotne są cierpliwość i konsekwencja. Są psy, które naturalnie trzymają się blisko opiekuna, ale są także psy, które naturalnie lubią chodzić własnymi ścieżkami. Nie poddawaj się więc, nawet jeśli wypracowanie idealnego przywołania zajmie Wam sporo czasu, to jest to coś, nad czym warto pracować, aby cieszyć się swobodnymi spacerami z Twoim pupilem!

I na koniec

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam w dążeniu do osiągnięcia idealnego przywołania! Podziel się z nami swoimi postępami w nauce przywołania w naszych mediach społecznościowych – Facebook / Instagram!

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nauce przywołania, zapraszamy Cię na nasze szkolenie z przywołania, w czasie którego szczegółowo poznasz wszystkie aspekty przywołania, a w czasie indywidualnych zajęć praktycznych, będziesz mieć okazję przećwiczyć tę umiejętność pod okiem trenera.

SZKOLENIE Z PRZYWOŁANIA

I najważniejsza zasada na koniec - nauka przywołania powinna być dobrą zabawą zarówno dla Twojego psa, jak i dla Ciebie!

Daj nam znać, co o tym myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WSPÓŁPRACUJEMY Z

  • 💥CAPSY💥

Winnie dziś po raz pierwszy spróbował nowych Capsów od @lata_kita ! 🐶🐾 Te smakołyki to treningowa wersja klasycznej kity, w nieco nowej, innej formie. 🤩🐕 Od pewnego czasu miałyśmy okazje testować je podczas naszych szkoleń i dziś przychodzimy do Was z małym podsumowaniem naszych wrażeń! 🐕🌈🍪 

💥 SKŁAD - Dokładnie ten sam co tradycyjnej Lata Kity, tzn. mięso wołowe lub indycze z wybranym dodatkiem roślinnym. Żadnych zbóż, konserwantów czy innych niepotrzebnych składników.  Najlepsze co psi brzuszek może dostać! 

💥 SMAK - reakcja psów mówi sama za siebie - pyszne! Psiaki szaleją za capsami, dzięki czeku świetnie sprawdzają się one jako nagroda w czasie szkolenia psa! 

💥 FORMA - capsy to nowa odsłona tradycyjnych pasków Lata Kity, tym razem w mniejszych kawałkach. Są one wygodne do podania, nie musimy (choć wziąć możemy) łamać pasków na mniejsze kawałki, tylko od razu wyciągamy gotowy do podania przysmak. Świetnie sprawdzają się w czasie treningów i spacerów! 

💥 OPAKOWANIE - małe, poręczne i wygodne. Łatwo się je otwiera i można ponownie zamknąć, dzięki czemu capsy się nie wysypią i pozostaną świeże. Ta forma świetnie sprawdza się w czasie treningów, spacerów czy wyjazdów. 

My i nasze psiaki już pokochaliśmy capsy i coś czuję, że na stałe trafia do naszego psiego plecaka! 🐕🎒Czy chcielibyście także zobaczyć je w szkolnym sklepiku? 😉

#latakita #przysmaki #przysmakidlapsów #psieprzysmaki #smakołyki #jedzeniedlapsa #psieakcesoria #psiezakupy #zdrowyprzysmak #zdrowejedzenie #capsy #pieski #pieskieżycie #dlapsów #psiegadżety #szafapsiary #pies
  • Jak Wam minął weekend? 🐕🌈 Kto już odczytał nasz sierpniowy newsletter, 💌 ten wie, że polecałyśmy w nim strony i grupy zbierające psiolubne noclegi, restauracje i miejsca na spacery! 🐕🌳🌿 I tak wczoraj korzystając z pięknej pogody i całkowicie wolnego dnia, na jednej z tych grup znalazłyśmy super miejsce na spacer z psem (jak się okazało dość popularne) - okolice ujścia rzeki Liwiec do Bugu w Kamieńczyku. 🥰 Słońce, łąki i woda - czyli wszystko czego pieskom do szczęścia potrzeba! 🐕❤️🐾 

A Wam jak minął weekend? ☺️🤸🏼‍♀️ 
Ps. A kto jeszcze chce dołączyć do naszego newslettera i co miesiąc dostawać od nas psiarską wiadomość, link znajdzie w naszym bio! 😉💌🐾 
#niedziela #takaniedziela #spacerek #lato #wakacje #wakacje2020 #wakacjewpolsce #wakacjezpsem #spacerzpsem #natura #łąka #nadrzeką #rzeka #relaksik #zawszezpsem #pieskiezycie #bug #aktywnaniedziela #aktywnypies #wedrowkizpsem
  • Jakie hobby ma Twój pies? 🐶❤️ 

Nasze psy mają różne pasje i predyspozycje. 🐕💪🏻 Bardzo często przyczyną frustracji w trakcie treningów, nie jest to, że pies nie jest w stanie się czegoś nauczyć, tylko to że tego nie lubi! 👎🏻😤 Dlatego zawsze psia aktywność powinna być dobrana do możliwości i preferencji nasze psa. 🤩🐾 

Kiedy zaczynałam swoją przygodę szkoleniową z Lexi postawiłam na posłuszeństwo. 🐕🏅Uczyłam Lexi chodzenia przy nodze, zmiany pozycji i zostawania w miejscu. 🖐🏻👈🏻 Nie szło nam W OGÓLE! ❌ Lexi uczyła się tych zachowań, ale to nie było to, coś „nie klikało”, a z treningów rally-o wracałam zła i niezadowolona. 😠 Lexi najpewniej też. Żadnej z nas wspólna praca nie sprawiała przyjemności. 😐 W naturze mojego terriera nie leżało siedzenie w miejscu i pozostawanie blisko mnie. I BYŁO TO OK! 🤩❤️ Wtedy też postawiłyśmy na inny sport, dziś myślę, że skrojony na miarę potrzeb mojego psa - łączący w sobie aktywność fizyczną i stymulację umysłową💪🏻🧠 oraz naukę wzajemnej komunikacji i dużą swobodę. ↔️🤸🏼‍♀️ Agility odmieniło nasze życie, także to codzienne, ponieważ regularne treningi dają nam możliwość zaspokojenia naturalnych potrzeb i popędów Lexi. ⚡️Dlatego właśnie psia aktywność jest tak ważna w psim życiu, a jeszcze ważniejsze jest to, aby została ona dobrana do naszego psa! 🐕💪🏻❤️

Są psy, które kochają posłuszeństwo, rally-o czy obi. Są psy których pasją jest tropienie czy nosework. Dla innych ulubioną aktywnością będzie frisbee czy agility. Nie dowiesz się co tak na prawdę lubi Twój pies, dopóki tego nie spróbujesz! 💪🏻🐾 

A na koniec mamy dla Was wyzwanie! 🌈 Został nam jeszcze cały miesiąc wakacji, dla wielu z nas miesiąc większego luzu, odpoczynku, urlopów, kiedy dni są jeszcze dłuższe! 😉 Spróbuj w sierpniu czegoś nowego ze swoim psem! 💥🔥 Zapisz się na trening, znajdź pomysł na aktywność w internecie czy poproś o pomoc kogoś z facebookowe grupy! Nie ma znaczenia jak zaczniesz, ważne, że to zrobisz! 🤩🐕💪🏻 
I koniecznie daj nam znać jak Wam się podobało! 👇🏻❤️ POWODZENIA! 

#aktywnypies #wymarzonypies #treningzpsem #psiesporty #wakacjezpsem #wakacyjnewyzwanie #wyzwanie #sierpień #wakacje #wakacjezpsem #piesnaurlopie #psiesprawy
  • Cześć! 👋 Tu Julka! 🙃

Pewnie już mnie gdzieś widzieliście i może nawet czytaliście moje posty, które od czasu do czasu się tu pojawiają. 📝🐾 Dziś powiem Wam trochę więcej o sobie, chociaż muszę przyznać, że nie jest to łatwe. 🙊

Jestem częścią Wymarzonego psa już prawie dwa lata. 🐕✨ Rozmowa o pracę z Basią była jedyną w moim życiu, na której się nie stresowałam - gadałyśmy w końcu o pieskach 🦮💞 i od razu złapałyśmy wspólny język! 🌈💫

🔸 Ludzie mówią, ze mam tendencje do rozgadywania się, a ja po prostu lubię szczegółowo przedstawiać swoje myśli. 😅💡

🔸 Od małego otaczają mnie zwierzęta. 🐶🌀 Miałam w życiu już kundelka, owczarka niemieckiego i westie, ale to mój obecny pies - Gaja, zasłużył na miano mojego „wymarzonego psa”. 💘 Jako mała dziewczynka wychowywałam się też z kotami, 🐈🐈 a jako nieco starsza dziewczyna przez kilka lat jeździłam konno. 🐎

🔸 W mojej pracy najbadziej lubię (kolejność nieprzypadkowa): kontakt z ludźmi, 🙋‍♀️ pracę z psim umysłem 🧠 oraz to, że mogę do niej przychodzić w legginsach i trampkach! 😜👟

🔸 Miałam być grafikiem komputerowym, 🖌💻 ale porzuciłam tę drogę na rzecz Psychologii Zwierząt - i to była najlepsza decyzja mojego życia! 🐶🎓

🔸 Moim największym marzeniem jest zamieszkać w domku na wsi, mieć pełno zwierząt i oczywiście stadko psów! 🏡🐕🐕🐕

🔸 Mimo, ze swoją przygodę z psami zaczynałam od pracy węchowej, dziś największą frajdę sprawiają mi treningi posłuszeństwa.🏅💪🏻 Moją ulubioną metodą uzyskiwania zachowań jest kształtowanie, a największa satysfakcję sprawia mi praca z psami reaktywnymi.💥

To tyle, ten post pisałam ja! 🤩 Cieszę się, że mam możliwość pracy z tak fantastycznymi ludźmi i ich psami! 😉

Fot. Karolina Mazur @km_dogphotos 
#trenerpsow #szkoleniepsow #poznajmysie #czesc #kobiecybiznes #kobietywbiznesie #dziewczynyrządzą #pieskiezycie #zyciepsiarza #psiara #zawszezpsem #kochampsy #pieskiezycie #spelniamymarzenia #najlepszapracanaświecie
  • Znacie ten stan, kiedy Wasz psiak robi coś niedozwolonego i udaje, że nie wie o co chodzi? 🤷🏼‍♀️❓ Na przykład cichaczem wskoczy na łóżko albo dorwie coś z trawnika i niesie to w pysku, udając świętoszka? 👀🙊 Jak myślicie, czy nasze psy rzeczywiście są zdolne do takich „oszustw”? 🤫😉

#zwierzakikfs #instawtorek_kfs #kobiecafotoszkoła #pieswposcieli #piesnałóżku #piesnałożezawszemoże #psirelax #grzecznypies #pokryjomu #mnietuniema
  • 💥📣 NOWA LOKALIZACJA SZKOLEŃ 📣💥

🌴🌈⭐️ Słyszałyśmy, że na 👉Pradze Południe👈 jest mnóstwo wymarzonych psiaków, 🐕🤩 musimy to jednak sprawdzić osobiście 🔍 i dlatego już w sierpniu zawitamy do 📍Parku Skaryszewskiego z naszym kursem z posłuszeństwa! 🐶🏅

Na Wasze prośby już teraz tworzymy także nową grupę na 📍Ochocie! 🙋‍♀️🐕💪

🔸 PARK SKARYSZEWSKI
• ZAJĘCIA W PONIEDZIAŁKI ➡️ START 10 SIERPNIA o 18.00
– zajęcia poprzedzone webinarem teoretycznym

🔸 AL. KRAKOWSKA 279
• ZAJĘCIA W SOBOTY ➡️ START 8 SIERPNIA o 12.00
– zajęcia poprzedzone webinarem teoretycznym

Link do szczegółów oraz zapisów znajdziecie w naszym bio! 

A terminy pozostałych kursów w sierpniu, 🐶🎓 ogłosimy juz w najbliższą sobotę! 🎉🙃 STAY TUNED! 

Zapraszamy także do kontaktu:
☎️ 605611899
📧 wymarzonypies@gmail.com

#szkoleniepsow #szkoladlapsow #pieswwarszawie #warszawa #latowmiescie #pragapoludnie #parkskaryszewski #aktywnypies #saskakepa #praskipiesek #warszawskipies
  • Co dwa owczarki, to nie jeden! 🐶🐶 Fredzio i Luna przyjechali do nas na szkolenie z Mazur! 🐕💪🏻 Uwielbiam pracować z rodzeństwem i móc obserwować zarówno podobieństwa, jak i już teraz dobrze widoczne różnice między psiakami! 🔍🐾 #owczarekniemiecki #owczarekniemieckidługowłosy #szczeniak #szczeniaki #pieskidwa #owczarkowelove #pieszmazur #szkoleniepsow #treningzpsem #rodzeństwo #rodzenstwoidealne #bratisiostra #fredzio #luna
  • Cześć! 👋 To ja, Basia. 

Rzadko się Wam pokazuję, bo nie lubię stać w pierwszym rzędzie, 🙈 ale chyba najwyższa pora to zmienić! 😉🤩

To właśnie w mojej głowie zrodził się kiedyś pomysł miejsca dla psów i psich opiekunów, gdzie wspólnie będą mogli spełniać swoje marzenia. 🐕✨ I tak powstał Wymarzony pies... ale tę część historii juz znacie, a dziś chcę żebyście lepiej poznali mnie! 🙋‍♀️

🔸 Zawsze byłam nieśmiała i nie lubiłam się wychylać z szeregu, sama siebie więc codziennie zaskakuję tym, jak świetnie odnajduję się w prowadzeniu własnej firmy i zarządzaniu naszą wymarzoną ekipą! 🧐💪

🔸 Jako dziecko marzyłam o tym, aby zostać paleontologiem i badać dinozaury. 🦖🦕 A że spełnianie marzeń jest moją pasją, to pewnego dnia zostałam magistrem paleontologii. 📜🎓 Jakoś tak później wyszło, że z dinozaurów, przebranżowiłam się na psy. 🐕😉

🔸 Uwielbiam podróże i poznawanie życia ludzi w innych zakątkach świata. 🗺✈️ Swój kawałek raju odkryłam w Tajlandii, a w najbliższym otoczeniu szczególnie bliska mojemu sercu jest Puszcza Białowieska. 🌳🌲 W tych dwóch tak skrajnie różnych miejscach, czuję się jak w domu! 💕🏡

🔸 Codziennie mogłabym jeść pizzę! 🍕🍕🍕 (Chociaż umówmy się.. kto by nie mógł!)

🔸 Marzę o tym, aby psi opiekunowie dobrze rozumieli potrzeby i komunikację swoich psów. 👩↔️🐶 Codziennie po trochu spełniam to marzenie, zmieniając rzeczywistość psio-ludzkich rodzin w naszej szkole! 🐾

Ten post pisałam ja, tak jak większość postów na naszych profilach! 📝 Cieszę się, że mam możliwość uczestniczyć w życiu Was i Waszych psiaków, czy to w czasie szkoleń i konsultacji, czy po prostu czasami na ekranie Waszego telefonu! 😉🥰

Miłego środowego spaceru! 
✌️❤️

Fot. Karolina Mazur @km_dogphotos 

#czesc #poznajciemnie #omnie #trenerpsow #marzycielka #opiekunpsów #psiara #psiamatka #psiamatkawariatka #zawszezpsem #kobietaniezalezna #kobiecebiznesy #kobietawbiznesie #kobiecybiznes