O nas i o naszej szkole

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Znajdziesz u nas kursy grupowe, zajęcia indywidualne oraz treningi psich sportów.

Nasza historia

Szkoła dla psów Wymarzony pies powstała na początku 2018 roku, jednak jej pomysł i idea zrodziły się dużo wcześniej, kiedy to w 2014 roku Basia – początkująca trener i petsitter, założyła blog o tej samej nazwie. Za jego pośrednictwem chciała dzielić się z innymi opiekunami psów swoją wiedzą i zdobywanym doświadczeniem z zakresu opieki i wychowania psiaków. Nazwa naszej szkoły Wymarzony pies, zawsze miała dla Basi podwójne znaczenie. Z jednej strony oznaczał Lexi, suczkę Parosn Russell Terrier, o której długo marzyła i która okazała się być spełnieniem tych marzeń. To właśnie Lexi możecie zobaczyć w logo naszej szkoły. Z drugiej strony Wymarzony pies to dążenie do wychowania psiaka o jakim każdy marzy – co jak się okazało z biegiem czasu, skupia się przede wszystkim na zostaniu wymarzonym opiekunem dla swojego psa!

 

Zarówno w naszej historii jak i obecnej komunikacji dużo usłyszycie o spełnianiu marzeń. Wierzymy, że dzięki naszej pracy nie tylko spełniamy własne marzenia, ale także pomagamy je spełniać wielu psim opiekunom, którzy chcą żyć w harmonii ze swoim pupilem!

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem.

Nasze szkolenia

W naszej pracy z psami i psimi opiekunami, szczególnie duży nacisk kładziemy na właściwą komunikację oraz zaspokojenie wszystkich psich potrzeb. Wierzymy, że dzięki wprowadzeniu w psie życie rozmaitych aktywności oraz treningu bazującego na pozytywnych metodach pracy, jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze efekty szkoleniowe. Szczęśliwy pies, to szczęśliwy opiekun.
Podczas naszych szkoleń dowiesz się, jak prawidłowo budować relacje ze swoim psem, jak odpowiednio motywować go do pracy oraz jak skutecznie się z nim komunikować. Wspólnie nauczycie się podstawowych umiejętności przydatnych podczas życia w mieście, a także poznacie tajniki rozmaitych psich sportów, które następnie będziecie mogli wpleść w swoje codzienne spacery oraz czas spędzony w domu.

Poznaj nasze trenerki

BASIA NIEŚCIORUK nosework • agility • szkolenia indywidualne
Basia jest absolwentką Psychologii Zwierząt w ICRAHB. W 2014 roku ukończyła kurs trenerski Dog Trainer w CEK ZUZIK, a w 2018 roku kurs instruktora noseworku Polskiej Ligii Nosework. Swoją wiedzę z zakresu behawioru i szkolenia psów poszerza na rozmaitych seminariach, kursach oraz konferencjach naukowych. Pracując w sklepie zoologicznym Pet Station, zdobyła wiedzę z dziedziny żywienia oraz pielęgnacji psów. Przez pięć lat aktywnie pracowała jako petsitter, codziennie opiekując się psiakami w Warszawie i zdobywając doświadczenie w pracy z rozmaitymi psami. Od 2015 roku trenuje agility i startuje w zawodach ze swoją suczką Lexi. Jest także członkiem Fundacji Ludzie dla Zwierząt ANIWEL, której główną ideą jest edukacja ludzi dla dobra zwierząt i w której ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących. Od 2018 roku zarządza własną szkołą dla psów i ich opiekunów Wymarzony pies.

WYMARZONY PIES dla Basi to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z psimi opiekunami. Wymarzony pies to nie pies idealny, lecz taki z którym codziennie można spełniać marzenia, współpracować i budować wzajemną relację. To także Lexi, której pojawienie się było i jest spełnieniem marzeń.

MAGDA KWAŚNIEWSKA szkolenia grupowe • rally-o • fitpaws • obedience
Magda jest zootechnikiem i absolwentką Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich na SGGW, gdzie prowadziła ćwiczenia z kształtowania metodą klikerową oraz praktykowała jako petsitter. Od 2006 roku zdobywa wiedzę i umiejętności na kursach oraz seminariach dotyczących zachowania i szkolenia psów, prowadzonych przez najlepszych międzynarodowych trenerów i zoofizjoterapeutów. Od 2014 roku związana jest ze Stowarzyszeniem Rally-o jako zawodnik, a od 2018 także jako instruktor. Obecnie kończy także asystenturę na sędziego. W 2018 roku ukończyła kurs instruktora fitnessu dla psów w CEK Zuzik, a w 2016 roku kurs masażu dla psów GaSa. Przeszła także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących organizowany przez Fundację Aniwel.  Od 2013 roku aktywnie trenuje ze swoimi psami. Z Akim zaliczyła egzamin PT1 oraz zdobyła Chempionat Rally Obedience, z Chewiem uczestniczyła w zajęciach dogoterapeutycznych, a obecnie z Shaunem trenuje i staruje w zawodach Obedience. Z Wymarzonym psem związana jest jako trenerka od 2018 roku.

WYMARZONY PIES to dla Magdy możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi. To poznawanie wspaniałych psów i ich właścicieli oraz poszukiwanie i dopasowywanie metod do niezliczonych charakterów i osobowości. Wymarzony pies to stabilny i spokojny, a jednocześnie radosny oraz chętny do współpracy członek rodziny.


JULIA SKALSKA szkolenia grupowe • szkolenia i konsulacje indywidualne
Julia jest absolwentką Psychologii Zwierząt w ICRAHB oraz dyplomowaną instruktorką szkolenia psów. W 2019 roku ukończyła kurs kynoedukatorski oraz kurs trenerski w szkole Wojtków Szkolenia. Swoją wiedzę z zakresu zachowania, komunikacji i szkolenia psów zdobywa także na rozmaitych kursach i seminariach. Swoją przygodę ze szkoleniem psów rozpoczęła od asystowania w trakcie szkoleń tropienia użytkowego Przez cztery lata aktywnie pracowała jako petsitter, pomagając w opiece nad psami w Warszawie i zdobywając umiejętności praktyczne w pracy z rozmaitymi psami, a w szczególności z psami reaktywnymi. Ukończyła także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących. W pracy z psami stawia na indywidualne podejście do każdej pary pies- człowiek, naukę nowych umiejętności oraz terapię poprzez psie sporty. Najbardziej pasjonuje ją praca z psami reaktywnymi i nadpobudliwymi. Współpracuje również z Fundacją Rasowy Kundel, w której pomaga w pracy z psiakami szukającymi nowych domów. Ze swoją adoptowaną suczką Gają trenuje obedience oraz agility. Z Wymarzonym psem związana jest od 2018 roku jako trenerka.

WYMARZONY PIES dla Julii to możliwość pracy z psami i ludźmi oraz dbanie o relacje na linni pies – człowiek, rozwijanie psiego umysłu oraz zarażenie ludzi pasja i wiedzą ma temat psów.

PAULINA DUDA agility
Paulina z wykształcenia jest pielęgniarką, jednak jej serce zawsze było blisko zwierząt, w końcu urodziła się 1 lipca, czyli w Dzień Psa. Od 2011 roku związana jest z Agility jako zawodnik oraz trenerka. Startuje obecnie w najwyższej klasie wyszkolenia A3 ze swoimi psami Scooby’m i Free oraz przygotowuje się do startu w zawodach z Huzi. Trenuje także dogfrisbee. Ciagle doskonali swoje umiejętności z zakresu szkolenia psów podczas różnych szkoleń i seminariów. W 2021 roku ukończyła kursu trenerski w szkole Wojtków Szkolenia. Przeszła także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących organizowany przez Fundację Aniwel. Od 2019 roku pracuje także jako petsitter, pomagając w opiece nad psiakami w Warszawie i zdobywając doświadczenie w pracy z różnymi psami.

WYMARZONY PIES to dla Pauliny możliwości poznania różnych psich osobowości i tworzenia z nimi relacji opartych na zaufaniu. To także możliwość rozwoju poprzez obserwacje psich zachowań, problemów i wymianie doświadczeń w Wymarzonej ekipie.

KASIA IZBICKA fizjoterapia 
Kasia jest studentką Stosowanej Psychologii Zwierząt na Uniwersytecie Warszawskim. W 2019 roku uzyskała tytuł zoofizjoterapeuty Studium Fizjoterapii Zwierząta. Od tego czasu wciąż dokształca się w tym kierunku.  W 2017 roku razem z swoją goldenką Ziną weszła świat treningów agility, które obecnie kontynuuje ze swoim psem rasy border collie Zenem. W przyszłości chciałaby otworzyć własny gabinet fizjoterapeutyczny dla psów. Z Wymarzonym psem związana jest jako petsitterka oraz fizjoterapeutka.

WYMARZONY PIES to dla Kasi możliwość spełniania się i rozwijania swoich umiejętności oraz możliwość na zdobywanie doświadczenia w pracy z różnymi psami. To także cudownie spędzony czas w gronie ludzi, dzielących tę samą pasję oraz ich niesamowitych psów.

Podczas naszych szkoleń dowiesz się, jak prawidłowo budować relacje ze swoim psem, jak odpowiednio motywować go do wspólnej pracy oraz jak skutecznie się z nim komunikować.

Terapia behawioralna

Współpracując z behawiorystami pomagamy w rozwiązywaniu problematycznych zachowań psów. Nasz program terapii behawioralnej łączy w sobie elementy szkolenia oraz pracy behawiorysty, aby psi opiekunowie jak najskuteczniej mogli wprowadzić proponowane przez nas metody w swoje codzienne życie z psem. W czasie naszych konsultacji szeroko patrzymy na życie psa i próbujemy znaleźć rzeczywiste podłoże problemów, które wpływają na komfort i jakość życia jego i jego opiekunów.

Opiekunowie psów otrzymują od nas szerokie wsparcie, aby pod okiem doświadczonych osób, móc wprowadzić zmiany oraz odpowiednie techniki szkoleniowe w życie swojego psa. Dzięki zaspokojeniu wszystkich psich potrzeb, zapewnieniu psu poczucia bezpieczeństwa i stabilności, a także zbudowaniu prawdziwego zaufania pomiędzy nim a jego opiekunem, jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze efekty.

Nasze konsultacje prowadzą

KAROLINA JAKUBECKA • DOGŁĘBNIE konsultacje behawioralne •spacerysocjalizacyjne
Karolina jest behawiorystką i trenerką psów. Ukończyła kurs trenerski w Akademii Porozumiewania się ze Zwierzętami „Dobry Pies” oraz Kurs Dyplomowy COAPE nadający kwalifikacje Behawiorysty Zwierząt. Cały czas kształci się i rozwijam swoją wiedzę podczas kursów, seminariów, warsztatów i konferencji. Tworzy DOGłębnie, gdzie prowadzi konsulacje behawioralne, szkolenia indywidualne oraz spacery socjalizacyjne. Jak sama mówi “tłumaczy z psiego na nasze, objaśnia psi punkt widzenia i pomaga stworzyć zgrane, międzygatunkowe drużyny”. Jest także współautorką podcastu Psia stacja. Ze swoimi psami Harrym, Wallym i Salomim aktywnie spędza czas trenując rozmaite psie aktywności.

WYMARZONY PIES to dla Karoliny psy, które spotyka codziennie. Czasem pojawiają się w życiu swoich ludzi po gruntownych przemyśleniach i przygotowaniach, a czasem przez zupełny przypadek. Przysparzają problemów i zmartwień, ale i wzruszeń, dumy i wielkich-małych radości. Są duże, małe, kudłate i zupełnie łyse, odważne i nieśmiałe, grzeczne i zawadiackie. Wszystkie te wymarzone psy łączy jedno – codziennie uczą nas – ludzi – uważności, współpracy i empatii, wpuszczając nas do swojego fascynującego świata!

EWA KALIŃSKA • DWA FAFLE  konsultacje behawioralne
Ewa jest trenerką psów i behawiorystką COAPE. Wierzy w psi wybór i decyzyjność, bo to one budują pewność siebie psa i pomagają wzmocnić relację z opiekunem. Fascynuje się możliwościami psiego nosa. Od 4 lat prowadzi treningi tropienia użytkowego w Dwa Fafle, a w 2021 roku ukończyła kurs instruktora noseworku w Polskiej Lidze Nosework. Jest też licencjonowaną psią masażystką. Cały czas poszerza swoją wiedzę na temat pracy węchowej i behawioru psów uczestnicząc w licznych szkoleniach i wykładach. Ewa jest pasjonatką psów myśliwskich – obecnie dzieli życie z dwoma seterami szkockimi Berkiem i Fiką oraz springer spanielką Grandą, z którymi regularnie tropi oraz trenuje nosework.

WYMARZONY PIES to dla Ewy przekonanie, że każdy kochany i szanowany pies będzie właśnie tym wymarzonym kompanem dla swojego opiekuna.

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Znajdziesz u nas kursy grupowe, zajęcia indywidualne oraz treningi psich sportów.

Wymarzone biuro

Naszą ekipę tworzy jeszcze jedna bardzo ważna osoba. To ona codziennie odbiera Wasze telefony i stara się jak najlepiej odpowiadać na wszelkie Wasze pytania.

KAROLINA TOKARCZYK wymarzone biuro
Karolina jest naszym niesamowitym biurem obsługi klienta. Psy towarzyszyły jej całe życie i to właśnie one zmotywowały ją do pracy wśród zwierząt. Od 2019 roku pracuje jako petsitter oraz prowadzi domowy hotelik dla zwierząt, pomagając w opiece nad psami w Warszawie. Pracując w sklepach zoologicznych Petstation oraz Hubuform zdobyła wiedzę z dziedziny żywienia, pielęgnacji i psich akcesoriów, którą poszerza na rozmaitych webinarach i kursach. Razem z adoptowanymi suczkami Kiwi i Chili trenuje dogfrisbee i agility.

WYMARZONY PIES dla Karoliny to zawieranie nowych przyjaźni, zarówno z ludźmi, jak i z psiakami! To także jej własne psy, z którymi codziennie pracuje i pogłębia swoją wiedzę na temat komunikacji oraz szkolenia psów.

 

Opieka petsitterska

Od 2015 roku Wymarzony pies związany był z opieką nad psami. Do 2020 roku tworzyłyśmy zespół doświadczonych petsiterek, które pomagały psim opiekunom w codziennych spacerach z ich psami w Warszawie. W skład naszej ekipy wchodziły trenerki, behawiorystki, groomerki oraz studentki weterynarii. Dzięki pracy w grupie udało nam się zapewnić szerokie wsparcie z zakresu opieki i szkolenia psów, a także wymieniać się wzajemnym doświadczeniem z różnych dziedzin związanych z pracą z psami.

Dziś już nie wyprowadzamy psiaków, a całość naszej działalności skupia się na prowadzeniu szkoleń dla psów i ich opiekunów. Swoją wiedzą i doświadczeniem chcemy jednak dzielić się z osobami, które chcą rozpocząć swoją przygodę z petsittingiem. Wierzymy, że praca jako petsitter jest doskonałym sposobem na zdobycie doświadczenia dla przyszłych psich trenerów i behawiorystów oraz daje niepowtarzalną okazję do bezpośredniej pracy z rozmaitymi psami. Dlatego też w 2021 roku poprowadziłyśmy pierwszą edycję naszego Kursu dla przyszłych petsitterów.

Oferujemy także pomoc w codziennych spacerach z psami na terenie Warszawy. Nasze spacery są pełne aktywności, eksploracji nowych terenów oraz zabaw węchowych i umysłowych. Wprowadzamy w nie również elementy szkolenia: od podstaw posłuszeństwa po rozwiązywanie problematycznych zachowań.