O nas i o naszej szkole

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Znajdziesz u nas kursy grupowe, zajęcia indywidualne oraz treningi psich sportów.

Nasza historia

Szkoła dla psów Wymarzony pies powstała na początku 2018 roku, jednak jej pomysł i idea zrodziły się dużo wcześniej, kiedy to w 2014 roku Basia – początkująca trener i petsitter, założyła blog o tej samej nazwie. Za jego pośrednictwem chciała dzielić się z innymi opiekunami psów swoją wiedzą i zdobywanym doświadczeniem z zakresu opieki i wychowania psiaków. Nazwa naszej szkoły Wymarzony pies, zawsze miała dla Basi podwójne znaczenie. Z jednej strony oznaczał Lexi, suczkę Parosn Russell Terrier, o której długo marzyła i która okazała się być spełnieniem tych marzeń. To właśnie Lexi możecie zobaczyć w logo naszej szkoły. Z drugiej strony Wymarzony pies to dążenie do wychowania psiaka o jakim każdy marzy – co jak się okazało z biegiem czasu, skupia się przede wszystkim na zostaniu wymarzonym opiekunem dla swojego psa!

Dość szybko do Basi dołączyły Magda i Julia, które do dziś współtworzą z nią Wymarzonego psa.

Zarówno w naszej historii jak i obecnej komunikacji dużo usłyszycie o spełnianiu marzeń. Wierzymy, że dzięki naszej pracy nie tylko spełniamy własne marzenia, ale także pomagamy je spełniać wielu psim opiekunom, którzy chcą żyć w harmonii ze swoim pupilem!

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem.

Nasze szkolenia

W naszej pracy z psami i psimi opiekunami, szczególnie duży nacisk kładziemy na właściwą komunikację oraz zaspokojenie wszystkich psich potrzeb. Wierzymy, że dzięki wprowadzeniu w psie życie rozmaitych aktywności oraz treningu bazującego na pozytywnych metodach pracy, jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze efekty szkoleniowe.

Podczas naszych szkoleń dowiesz się, jak prawidłowo budować relacje ze swoim psem, jak odpowiednio motywować go do pracy oraz jak skutecznie się z nim komunikować. Wspólnie nauczycie się podstawowych umiejętności przydatnych podczas życia w mieście, a także poznacie tajniki rozmaitych psich sportów, które następnie będziecie mogli wpleść w swoje codzienne spacery oraz czas spędzony w domu.

Dziś duża działalność naszej szkoły skupia się właśnie na szkoleniach sportowych. Przez wiele lat naszej działalności zauważyłyśmy, że to właśnie wspólna pasja i regularne treningi najlepiej budują silną relację z psem i pozytywnie przekładają się na codzienne życie. Znajdziesz u nas szkolenia rozmaitych sportów kynologicznych, tak jak na przykład nosework, agility, rally-o, obedience i hoopers. Nasi kursanci cały czas udowadniają, że każdy pies może trenować psie sporty – bez względu na wiek, rasę czy formę fizyczną.

Poznaj nasze trenerki

BASIA NIEŚCIORUK nosework • agility

Basia jest absolwentką Psychologii Zwierząt w ICRAHB. W 2014 roku ukończyła kurs trenerski Dog Trainer w CEK ZUZIK, w 2018 roku kurs instruktora noseworku Polskiej Ligii Nosework, a w 2023 roku kurs doszkalający dla instruktorów noseworku w Malinowym psie. Swoją wiedzę z zakresu behawioru i szkolenia psów poszerza na rozmaitych seminariach, kursach oraz konferencjach naukowych. Pracując w sklepie zoologicznym Pet Station, zdobyła wiedzę z dziedziny żywienia oraz pielęgnacji psów. Przez pięć lat aktywnie pracowała jako petsitter, codziennie opiekując się psiakami w Warszawie i zdobywając doświadczenie w pracy z rozmaitymi psami. Ze swoimi psami Lexi i Yumi trenuje i bierze udział w zawodach agility oraz nosework.

WYMARZONY PIES dla Basi to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z psimi opiekunami. Wymarzony pies to nie pies idealny, lecz taki z którym codziennie można spełniać marzenia, współpracować i budować wzajemną relację. To także Lexi i Yumi, które są jej wymarzonymi psami.

MAGDA KWAŚNIEWSKA posłuszeństwo • rally-o • obedience • fitness

Magda jest zootechnikiem i absolwentką Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich na SGGW, gdzie prowadziła ćwiczenia z kształtowania metodą klikerową oraz praktykowała jako petsitter w hotelu dla psów.  W 2014 roku zaczeła startować w zawodach Rally-o, a obecnie jest instruktorką i sędzią tego sportu. Ukończyła kurs instruktora fitnessu dla psów w CEK Zuzik, kurs masażu dla psów GaSa oraz kursy Dogs4motion Warm up/cool down routine agility specyfic course, Warm up/cool down routine obedience specyfic course oraz Agility dynamics in control. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza na rozmaitych seminariach dotyczących zachowania i szkolenia psów, prowadzonych przez najlepszych międzynarodowych trenerów i zoofizjoterapeutów. Od 2013 roku aktywnie trenuje ze swoimi psami. Z Akim zaliczyła egzamin PT1 oraz zdobyła Chempionat Rally Obedience, z Chewiem uczestniczyła w zajęciach dogoterapeutycznych, a obecnie z Shaunem startuje w klasie 2 Obedience. Z Wymarzonym psem związana jest jako trenerka od 2018 roku.

WYMARZONY PIES to dla Magdy możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi. To poznawanie wspaniałych psów i ich właścicieli oraz poszukiwanie i dopasowywanie metod do niezliczonych charakterów i osobowości. Wymarzony pies to stabilny i spokojny, a jednocześnie radosny oraz chętny do współpracy członek rodziny.

JULIA SKALSKA posłuszeństwo • psie przedszkole • motywacja i podstawy psich sportów • szkolenia i konsulacje indywidualne

Julia jest absolwentką Psychologii Zwierząt w ICRAHB oraz dyplomowaną instruktorką szkolenia psów. W 2019 roku ukończyła kurs kynoedukatorski oraz kurs trenerski w szkole Wojtków Szkolenia. Swoją wiedzę z zakresu zachowania, komunikacji i szkolenia psów zdobywa także na rozmaitych kursach i seminariach. Swoją przygodę ze szkoleniem psów rozpoczęła od asystowania w trakcie szkoleń tropienia użytkowego Przez cztery lata aktywnie pracowała jako petsitter, pomagając w opiece nad psami w Warszawie i zdobywając umiejętności praktyczne w pracy z rozmaitymi psami, a w szczególności z psami reaktywnymi. Ukończyła także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących. W pracy z psami stawia na indywidualne podejście do każdej pary pies- człowiek, naukę nowych umiejętności oraz terapię poprzez psie sporty. Najbardziej pasjonuje ją praca z psami reaktywnymi i nadpobudliwymi. Współpracuje również z Fundacją Rasowy Kundel, w której pomaga w pracy z psiakami szukającymi nowych domów. Ze swoją adoptowaną suczką Gają trenuje obedience oraz agility. Z Wymarzonym psem związana jest od 2018 roku jako trenerka.

WYMARZONY PIES dla Julii to możliwość pracy z psami i ludźmi oraz dbanie o relacje na linni pies – człowiek, rozwijanie psiego umysłu oraz zarażenie ludzi pasja i wiedzą ma temat psów.

PAULINA DUDA agility

Paulina z wykształcenia jest pielęgniarką, jednak jej serce zawsze było blisko zwierząt, w końcu urodziła się 1 lipca, czyli w Dzień Psa. Od 2011 roku związana jest z Agility jako zawodnik oraz trenerka. Ze swoimi psami Free i Huzi startuje aktywnie w zawodach, a w 2023 roku wzięła udział w Mistrzostwach Agility European Open. Trenuje także dogfrisbee. Ciagle doskonali swoje umiejętności z zakresu szkolenia psów podczas różnych szkoleń i seminariów. W 2021 roku ukończyła kursu trenerski w szkole Wojtków Szkolenia. Przeszła także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla zwierząt towarzyszących organizowany przez Fundację Aniwel. Od 2019 roku pracuje także jako petsitter, pomagając w opiece nad psiakami w Warszawie i zdobywając doświadczenie w pracy z różnymi psami.

WYMARZONY PIES to dla Pauliny możliwości poznania różnych psich osobowości i tworzenia z nimi relacji opartych na zaufaniu. To także możliwość rozwoju poprzez obserwacje psich zachowań, problemów i wymianie doświadczeń w Wymarzonej ekipie.

AGNIESZKA IWAN nosework 

Agnieszka na co dzień zajmuje się się employer brandingiem i komunikacją, a także studiuje psychologię na SWPS. Z noseworkiem związana jest od 2020 roku, kiedy zaczęła trenować go ze swoją goldenką Bajką. W 2022 roku ukończyła kurs Trener psów w naszej szkole oraz kurs instruktorski Polskiej Ligii Nosework, a w 2023 roku kurs doszkalający dla instruktorów noseworku w Malinowym psie. Aktualnie jest także w trakcie aplikacji sędziowskiej. Razem z Bajką aktywnie startuje w zawodach i ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym 5 i 4 miejsce w rankingu zawodów mistrzowskich PLN w sezonach 2022 i 2023 roku. Cały czas poszerza swoją wiedzę związaną z pracą węchową z psami i stawia na indywidualne podejście do współpracy z każdym zespołem.

WYMARZONY PIES to dla Agnieszki wspólny rozwój psa i jego opiekuna oraz budowanie relacji opartej na zaufaniu, zrozumieniu i współpracy. To także możliwość realizowania pasji, zdobywania i poszerzania wiedzy oraz nowe psio-ludzkie i ludzko-ludzkie relacje.

JOANNA GRYCNER rally-o  posłuszeństwo • nosework

Asia ukończyła kurs trenerski i kurs behawiorysty psów w Wojtków Szkolenia. Działała także jako petsitterka podejmując różne wyzwania pracy z psami reaktywnymi lub agresywnymi. Nieustannie poszerza swoją wiedzę na różnych kursach i webinarach. Fascynuje ją temat psiej komunikacji i pracy z psem w dialogu. Ze swoją adoptowaną ze Schroniska na Paluchu suczką Fioną trenuje Rally-o i z sukcesami startuje w klasie 3. Uzyskały razem tytuł Rally Championship. Asia ukończyła również kurs instruktorski Polskiej Ligi Nosework. Trening z psem to dla niej nie tylko nauka nowych umiejętności i zmęczenie umysłowe psa, ale też wspólne spędzenie czasu na dobrej zabawie oraz pewnego rodzaju zajęcia terapeutyczne dla psa problemowego.

WYMARZONY PIES to spełnienie dziecięcych marzeń, a także dbanie o to, by każdy psio-ludzki team budował relację opartą na szacunku i zrozumieniu.

KASIA IZBICKA fizjoterapia

Kasia jest studentką Stosowanej Psychologii Zwierząt na Uniwersytecie Warszawskim. W 2019 roku uzyskała tytuł zoofizjoterapeuty Studium Fizjoterapii Zwierząta. Od tego czasu wciąż dokształca się w tym kierunku.  W 2017 roku razem z swoją goldenką Ziną weszła świat treningów agility, które obecnie kontynuuje ze swoim psem rasy border collie Zenem. W przyszłości chciałaby otworzyć własny gabinet fizjoterapeutyczny dla psów. Z Wymarzonym psem związana jest jako petsitterka oraz fizjoterapeutka.

WYMARZONY PIES to dla Kasi możliwość spełniania się i rozwijania swoich umiejętności oraz możliwość na zdobywanie doświadczenia w pracy z różnymi psami. To także cudownie spędzony czas w gronie ludzi, dzielących tę samą pasję oraz ich niesamowitych psów.

Terapia behawioralna

Pomagamy w rozwiązywaniu problematycznych zachowań psów. Nasz program terapii behawioralnej łączy w sobie elementy szkolenia oraz pracy behawiorysty, aby psi opiekunowie jak najskuteczniej mogli wprowadzić proponowane przez nas metody w swoje codzienne życie z psem. W czasie naszych konsultacji szeroko patrzymy na życie psa i próbujemy znaleźć rzeczywiste podłoże problemów, które wpływają na komfort i jakość życia jego i jego opiekunów.

Opiekunowie psów otrzymują od nas szerokie wsparcie, aby pod okiem doświadczonych osób, móc wprowadzić zmiany oraz odpowiednie techniki szkoleniowe w życie swojego psa. Dzięki zaspokojeniu wszystkich psich potrzeb, zapewnieniu psu poczucia bezpieczeństwa i stabilności, a także zbudowaniu prawdziwego zaufania pomiędzy nim a jego opiekunem, jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze efekty.

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Znajdziesz u nas kursy grupowe, zajęcia indywidualne oraz treningi psich sportów.

Opieka petsitterska

Od 2015 roku Wymarzony pies związany był z opieką nad psami. Do 2020 roku tworzyłyśmy zespół doświadczonych petsiterek, które pomagały psim opiekunom w codziennych spacerach z ich psami w Warszawie. W skład naszej ekipy wchodziły trenerki, behawiorystki, groomerki oraz studentki weterynarii. Dzięki pracy w grupie udało nam się zapewnić szerokie wsparcie z zakresu opieki i szkolenia psów, a także wymieniać się wzajemnym doświadczeniem z różnych dziedzin związanych z pracą z psami.

Dziś już nie wyprowadzamy psiaków, a całość naszej działalności skupia się na prowadzeniu szkoleń dla psów i ich opiekunów. Swoją wiedzą i doświadczeniem chcemy jednak dzielić się z osobami, które chcą rozpocząć swoją przygodę z petsittingiem. Wierzymy, że praca jako petsitter jest doskonałym sposobem na zdobycie doświadczenia dla przyszłych psich trenerów i behawiorystów oraz daje niepowtarzalną okazję do bezpośredniej pracy z rozmaitymi psami. Dlatego też w 2021 i 2023 roku poprowadziłyśmy dwie edycje naszego Kursu dla przyszłych petsitterów.

Oferujemy także pomoc w codziennych spacerach z psami na terenie Warszawy. Nasze spacery są pełne aktywności, eksploracji nowych terenów oraz zabaw węchowych i umysłowych. Wprowadzamy w nie również elementy szkolenia: od podstaw posłuszeństwa po rozwiązywanie problematycznych zachowań.