Planer treningów

Cześć! Dziękuję Ci za zgłoszenie chęci przetestowania naszego planera treningów!

Zapewne wiesz, że chcę stworzyć narzędzie, które pomoże opiekunkom i opiekunom psów w samodzielnym planowaniu i analizowaniu własnych treningów. Jest to narazie forma testowa, którą stworzyłam intuicyjnie, tak aby samej móc korzystać z planera podczas moich treningów. Jeśli tylko masz chęć zapraszam Cię do skorzystania z planera przez najbliższy miesiąc i podzielenie się ze mną swoimi odczuciami i sugestiami.

Planer jest do samodzielnego druku i póki co nie planuję wydawania go w pełnym wymiarze. Ma być on darmowym produktem, aby jak najwięcej osób mogło z niego korzystać, więc zależy mi, aby nie generował żadnych dodatkowych kosztów poza moim czasem 😉

To co znajdziesz poniżej to trzy rodzaje kart pracy, które wchodzą w skład naszego planera.

  1. Psi słowniczek – jest to karta do wypisywania haseł i gestów, których używasz w treningu. Znajdziesz w nim także miejsce na opis danego zachowania. Często używamy różnych komend, nie do końca zastanawiając się co tak na prawdę znaczą one dla psa. Zdarza się także, że używamy jednego hasła na różne zachowania lub różnych haseł na to samo zachowanie. Słowniczek ma za zadanie uporządkować Ci Twoją komunikację w treningu z psem.
  2. Planer treningów 1 – jest to planer przede wszystkim dla osób, które biorą udział w kursach w szkole, ale można także użyć go do samodzielnych treningów. Znajdziesz w nim miejsce na wpisanie numeru zajęć (treningu lub daty), jakie ćwiczenia się na nich odbyły, jakie nowe komendy wprowadzaliście oraz jak wyglądało ćwiczenie. Jest także miejsce na wpisanie pracy domowej lub swoich wniosków, co chcesz przepracować z psem w najbliższym czasie.
  3. Planer treningów 2 – jest to planer, który ma pomóc Ci spojrzeć na swoje treningi z szerszej perspektywy. Znajdziesz w nim miejsce na rozpisanie ćwiczeń lub elementów swojego treningu, a także 31 kratek z numerami dnia miesiąca do odhaczania, kiedy pracowaliście nad danym elementem. Przykładowo ja trenując agility wpisałabym w ćwiczeniach np. ciasne skręty, slalom, kładka, huśtawka itp. Trenując nosework możesz wpisać np. cynamon, pomarańcza, goździk, przeszukanie przedmiotów, pomieszczenia, a także próbki wielokrotne, zapachy zwodnicze itp. Ćwicząc podstawowe posłuszeństwo mogą to być: dostawienia do nogi, chodzenie przy nodze, zostawanie, zostawanie w rozproszeniach i tak dalej! W planerze znajdziesz także miejsce na notaki, do wpisywania swoich uwag, przemyśleń i wniosków z treningów.

Jestem bardzo ciekawa czy taka forma planowania treningów Ci się sprawdzi i czekam na Twoje wrażenia ! Liczę na feedback zarówno odnośnie wizualnej strony planera, Twoich wrażeń co do jego formy, jak i tego które jego elementy sprawdziły Ci się w praktyce podczas planowania treningów oraz czego Ci w nim zabrakło. Daj znać wszystko co myślisz – możesz napisać mi o tym na Instagramie lub na maila: biurowymarzonypies@gmail.com

Ściskam,

Basia <3

PSI SŁOWNICZEK

PLANER TRENINGÓW 1

PLANER TRENINGÓW 2